Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Jubileusz 40-lecia ROD Małopolanin w Rzeszowie - 21.09.2016

Tegoroczne dożynki, które odbyły się 10 września 2016r. w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Małopolanin” w Rzeszowie miały szczególnie uroczysty charakter, bowiem zostały połączone z jubileuszem 40 - lecia ogrodu. Jak co roku spotkanie działkowców odbyło się w świetlicy ogrodu. 

Prezes ROD „Małopolanin” w Rzeszowie Pan Adam Łosicki przywitał przybyłych gości, w szczególności Prezesa Podkarpackiego Okręgu PZD Panią Agnieszkę Sycz.

Na ręce Prezesa ROD „Małopolanin” wpłynęły okolicznościowe puchary od Prezesa PZD Pana Eugieniusza Kondrackiego z Warszawy i Prezydenta Miasta Rzeszowa Pana Tadeusza Ferenca wraz z listem gratulacyjnym. 

Następnie Pan Adam Łosicki przekazał głos Panu Bolesławowi Pezdanowi – honorowemu Prezesowi, a wcześniej wieloletniemu Prezesowi ogrodu, który przedstawił historię ogrodu, a w szczególności jego powstanie.

Po tym wystąpieniu Prezes Podkarpackiego  Okręgu PZD Pani  Agnieszka Sycz wraz z Prezesem ROD Małopolanin Panem Adamem Łosickim wręczyli medale oraz dyplomy aktywnym i zasłużonym działkowiczom ogrodu.

Jak przystało na okrągły jubileusz z jego okazji nasza działkowiczka Pani Jadwiga Kupiszewska zaprezentowała książkę swojego autorstwa pt. „Korowód pór roku”, w której przedstawiła historię ogrodu wraz z licznymi historycznymi zdjęciami.

Pani Jadzia wykonała „Małopolankę”, którą przekazała na ręce prezeski Pani Agnieszki Sycz.

Kolejnym punktem programu były prezentacje multimedialne przygotowane przez II Wiceprezesa ROD „Małopolanin” Pana Wiesława Cuprysia, w których w piękny i dowcipny sposób przedstawił historyczne zdjęcia ogrodu i działkowców, które wraz z podkładem muzyczny dały wspaniały efekt.

Po prezentacji Pan Adam Łosicki zaprosił wszystkich zebranych do pamiątkowego zdjęcia przy pięknym i okazałym wieńcu dożynkowym, który, jak co roku przygotowała Pani Jadwiga Kupiszewska.

Honorowy prezes Pan Bolesław Pezdan, który 40 lat temu wytyczał działki przekazał insygnia władzy w postaci „laski prezesowskiej" obecnie panującemu prezesowi Adamowi Łosickiemu.

Następnie Prezes ROD Małopolanin zaprosił wszystkich na poczęstunek, a następnie na zabawę dożynkową, którą, jak co roku uświetnił nasz ogrodowy kabareciarz i satyryk Pan Wiesław Cupryś, który wykonał kilka skeczy i monologów kabaretowych. Podczas zabawy jubileuszowej odwiedziła biesiadników słynna „Mariolka”. Na pytania – czy wraca od fryzjera stwierdziła, że gonił ją akwizytor i chciał jej wcisnąć pastę do zębów, ale sobie nie dała. 

Zabawę prawie do białego rana zapewnił Pan Witold Kuczma – działkowicz o wielu talentach, a jak się okazuje również jako DJ.                                                         

 

Adam Łosicki

ROD Małopolanin w Rzeszowie

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio