Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Promocja PZD podczas festynu rodzinnego "Podjuszańskie Harce" - 21.09.2016

W ubiegłą sobotę 17 września na terenie Zespołu Szkół  nr 15 w Podjuchach odbył się cykliczny festyn rodzinny pod nazwą Podjuszańskie Harce. Festyn otworzył Przewodniczący Rady Osiedla Podjuchy Pan Maciej Szyszko.

Dziękował wszystkim, którzy uświetniają święto Podjuch, sponsorom, stałym wystawcom oraz Rodzinnemu Ogrodowi Działkowemu "Bukowina" w Szczecinie, który  już od bardzo dawna  jest na terenie naszej dzielnicy,  i który po raz pierwszy czynnie włączył się w życie naszej społeczności.

Bogatego programu i wszystkich towarzyszących imprez nie sposób opisać. Wspomnieć należy o sportowych konkursach dla rodzin, które uświetniła wizyta siatkarek Mistrza Polski Chemika Police. Medalistki poprowadziły rozgrzewkę dla uczestników turnieju siatkowego oraz kibicowały jego uczestnikom.

Były występy teatralne, sztuka uliczna, podróże w FOTOGRAFICZNEJ KAPSULE CZASU, MALARSKIE ATELIER PODJUCH, trening golfa z Binowo Park, wyścigi na ergonometrach pod nadzorem Jacka Wróblewskiego. Odbył się wielki, regularny mecz piłki nożnej Podjuchy a Reszta Świata pod okiem  trenera Sebastiana Rzymskiego oraz Mistrzostwa Sportowych Rodzin SELGROS 2016.

Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny TWARZE PODJUCH, którego nagrodzone prace zdobią kalendarz Podjuch na rok 2017.

Oglądać i zakupić można było wyroby rękodzieła i twórców ludowych. Promocji Polskiego Związku Działkowców i ogrodnictwa działkowego towarzyszył  konkurs plastyczny,  zagadki, zadania matematyczne, a wszystko nawiązujące do szeroko pojętego  tematu ogrodu.

Nasze stoisko odwiedziła blisko 100-ka dzieci, które w nagrodę za udział otrzymywały zapłatę w HARCACH. Za zdobyte harce  dzieci mogły zakupić pamiątki na specjalnie przygotowanym stoisku. Radości i zabawie nie było końca.

Była szczecińska liga Super-bohaterów, stoisko biblioteki z BOOKCROSSINGIEM, Karatecy, mnóstwo gier i zabaw dla dzieci.

Wspaniałą zabawę kończył kabaretowy monolog Michała Janickiego, połączony z piosenką aktorską, występ JONY ARDYN, z zespołem Podjuszanki, obdarzonej nieziemskim głosem, oraz w roli tegorocznej gwiazdy wieczoru THE RED BLACK SAPPERS – jednym słowem OGIEŃ.

Ostatnim punktem, na zakończenie programu, MAJEREK SHOWTIME, pokaz całego zgromadzonego arsenału sztucznych ogni, pożegnał tegorocznych uczestników Podjuszańskich Harców.

Ewa Rogala

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio