Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Obchody Dnia Działkowca w ROD im. St. Staszica w Czarnkowie - 21.09.2016

10 września 2016 r. w ROD im. St. Staszica w Czarnkowie uroczyście obchodzono Dnia Działkowca 2016 oraz jubileusz 35-lecia PZD.

Prezes Zarządu Wojciech Urban serdecznie przywitał przybyłych na uroczystość działkowców z rodzinami oraz zaproszonych gości:

Panią Marię Fojt – Wiceprezes OZ PZD w Pile jednocześnie Przewodniczącą Krajowej Komisji Rewizyjnej PZD, Pana Jacka Klimaszewskiego – Wicestarostę Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego, Pana Bogdana Tomaszewskiego – Przewodniczącego Rady Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego, Pana Andrzeja Tadlę – Przewodniczącego Rady Miasta Czarnków, podinsp. Adama Filipa – Zastępcę Kom. Pow. Policji w Czarnkowie, Panią Ewę Kozłowicz – Radną Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego jednocześnie działkowiczkę, Prezesów Czarnkowskich ROD Panów Andrzeja Krafta i Władysława Górskiego.

Następnie odegrano hymn Polskiego Związku Działkowców „Zielona Rzeczpospolita”.
Prezes ROD Wojciech Urban przedstawił historię i okres budowy ogrodu.

Maria Fojt w swoim wystąpieniu odniosła się do osiągnięć ogrodu, który wyposażony jest w niezbędna infrastrukturę. Podziękowała Zarządom ROD, które w okresie 35 lecia zarządzały ogrodem za ich pracę oraz działkowcom za ładnie zagospodarowane działki. Odniosła się również do Jubileuszu 35 lecia Polskiego Związku Działkowców i jego osiągnięć. Podziękowała z tej okazji członkom PZD - działaczom tego ogrodu, którzy pełnią i pełnili funkcje w organach ROD.

Odczytano list wystosowany na DNI DZIAŁKOWCA 2016 oraz Jubileusz 35 lecia PZD w ROD im. St. Staszica w Czarnkowie przez Posłankę na Sejm Panią Marię Małgorzatę Janyskę.

Samorządowcy w swoich wystąpieniach podziękowali za zaproszenie na uroczystość oraz mówili o pozytywnej współpracy z Zarządami ROD i Okręgowym Zarządem PZD w Pile oraz zadeklarowali dalsze wsparcie i pomoc dla ogrodów.

Maria Fojt wręczyła brązową odznakę "Zasłużony Działkowiec" Panu Piotrowi Zygmunt. Za wzorową uprawę działek wyróżniono pucharami, dyplomami i nagrodami następujących działkowców: Elżbietę i Janusza Piontków, Krystynę i Andrzeja Mokrzyckich, Dorotę i Mariusza Wylegałów, Barbarę Piechowiak, Teresę Pertek, Dominikę i Piotra Skorupskich, Przemysława Błaszczyka, Irenę i Mieczysława Nowaków, Elżbietę i Damiana Urban, Annę i Dariusza Jaskulskich.

Za zdobycie w konkursie krajowym WZOROWA ALTANA 2016 organizowanym przez Krajową Radę PZD dyplomy i nagrodę otrzymali Państwo Kamila i Tomasz Nowaccy.

Za wkład pracy na rzecz ROD a szczególnie o dbanie o staw ogrodowy dyplomem i nagrodą rzeczową podziękowano działkowcowi Bogdanowi Dziabas.

Działkowcy biesiadowali przy dźwiękach muzyki, delektując się pieczoną kiełbaską, pajdą chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem.

Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

Dokumentacja fotograficzna na stronach tutaj oraz tutaj.


Wojciech Urban
Prezes ROD

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio