Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD "Kabaczek" w Rzeszowie - 20.09.2016

Rodzinny Ogród Działowy „Kabaczek” jest prawdziwie rodzinnym ogrodem. Obchody Dnia Działkowca rozpoczęły się imprezą dla dzieci, w której co roku uczestniczy coraz więcej dzieci i rodziców. Przy soczku i ciastkach rozgrywane były konkursy sprawnościowe, plastyczne i tematyczne. Malowane były piękne, kolorowe tatuaże, a każde miejsce było dobre: na rączce, buzi, a nawet na nóżkach. Największą atrakcją był jednak marsz na orientację, w którym startowały zespoły rodzinne. Było wiele zdrowej rywalizacji i zabawy, a wszystkie dzieci uczestniczące w konkursach były obdarowane nagrodami i słodyczami.

 

Trudno było zakończyć zabawy rozbawionych dzieci, dlatego oficjalne otwarcie Dnia Działkowca dla dorosłych nastąpiło z dużym opóźnieniem. Lecz wszyscy dorośli wykazali się dużą wyrozumiałością – także Pani Jadwiga Przepaśniak, która z ramienia OZP PZD w Rzeszowie opowiadała o 35 latach istnienia Polskiego Związku Działkowców i jego znaczeniu dla wszystkich ogrodów i działkowców.

ROD „Kabaczek” miał dodatkowy powód do świętowania – laureatem Okręgowego Konkursu na najładniejszą działkę został nasz działkowicz – Pan Tadeusz Czarny, którego działka wzbudza powszechny zachwyt i może być wzorem i inspiracją dla innych działkowców.

Po części oficjalnej zapach smażonej kiełbasy i kaszanki rozbudził apetyty, a muzyka zapraszała do tańca. Wspaniała pogoda i atmosfera sprawiły, że zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

Za zorganizowanie tak miłej imprezy dziękuję Koleżankom i Kolegom z Zarządu ROD „Kabaczek” oraz Pani Elżbiecie Pikor za prowadzenie konkursów dla dzieci.

 

Danuta Pikula

Prezes ROD „Kabaczek”

w Rzeszowie

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio