Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD „Wirnik” w Warszawie - 21.09.2016

17 września 2016 r. w ROD „ WIRNIK” w Warszawie obchodzony był Dzień Działkowca. Działo się to w pięknej scenerii położonego na obrzeżach Puszczy Kampinoskiej ogrodu, przy wspaniałej pogodzie i fantastycznych humorach działkowców, ich najbliższych i zaproszonych gości.

Na uroczystość zaproszeni zostali m. in. wiceprezes PZD Stanisław Zawadka, wiceprezes OZM PZD Janusz Górniak oraz Prezes zaprzyjaźnionego z WIRNIKIEM  ogrodu  Bemowo II – Ryszard Brdak.

wjgb

Po krótkiej ceremonii otwarcia, dokonanej przez Prezesa ROD „WIRNIK” Jana Szczęsnego – do licznie zgromadzonej działkowej społeczności przemówił wiceprezes Janusz Górniak – działkowiec „Wirnika”. Dziękując za zaproszenie, zapoznał on przybyłych z aktualną sytuacją ogrodów warszawskich oraz najbliższymi planami Okręgu.

Po wręczeniu przyznanych przez KR PZD, OZM PZD i zarząd ROD wyróżnień, głos zabrał wiceprezes KR PZD  Stanisław Zawadka.

wir-1

W krótkich słowach przypomniał historię ogrodu, która tworzona była praktycznie na jego oczach, od 33 lat, w trudnych czasach kiedy ogród był zakładany i osiągnięciach dokonanych w tym czasie przez założycieli i działkowców ogrodu „Wirnik”. Przedstawił on również obecne problemy, z którymi boryka się Polski Związek Działkowców.
wjgc

W następnej kolejności Prezes ROD „Wirnik” wręczył kwiaty zaproszonej na tą uroczystość, wieloletniej działaczce PZD i przyjaciółce WIRNIKA Pani Marii Urbaniak.  Słowa uznania Prezes skierował również do Państwa Mierzejewskich, którzy w poprzednim roku z sukcesem reprezentowali Ogród „Wirnik” w konkursie na najlepszą działkę.

Na zakończenie części oficjalnej Prezes Szczęsny podziękował gościom za przybycie na uroczystość i zaprosił wszystkich na występ artysty ludowego Pana Mieczysława Borkowskiego.  Po uczcie artystycznej, zabawach, konkursach dziecięcych i wysłuchaniu prelekcji o zaletach sławnych polskich miodów, wszyscy ze smakiem oddali się konsumpcji wspaniałej grochówki, szaszłyków i innych przygotowanych na tę okoliczność smakołyków.

 

Zarząd ROD „Wirnik”

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio