Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

W ROD "Sawanna" w Ochli uroczyście świętowano Dni Działkowca oraz jubileusz 35-lecia PZD - 20.09.2016

W dniu 17.09.2016r odbyły się uroczyste obchody Dni Działkowca w ROD „Sawanna” w Ochli (800 działek). Uroczystości otworzył i prowadził prezes ROD- Pan Jerzy Wogralik. W swym referacie prezes ogrodu podkreślił trudną drogę do jubileuszu. Wspominał zarówno wydarzenia bezpośrednio związane z ogrodem jak i te, które dotyczyły praw działkowców i walki o ich zapisanie w ustawach. W trakcie uroczystości odbyły się okolicznościowe konkursy wystaw plonów oraz gry i zabawy zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych działkowców. Wielu działkowców otrzymało dyplomy i upominki za wzorowo uprawiane działki.


Wręczono odznaczenia związkowe. Aktu dekoracji dokonał Prezes OZ PZD w Zielonej Górze- Pan Marian Pasiński. Prezes OZ PZD w swym wystąpieniu podkreślił dorobek i wkład Polskiego Związku Działkowców w powstanie i rozwój rodzinnych ogrodu w działkowych, w tym i ROD „Sawanna”.
W uroczystościach wziął udział Doradca Prezydenta Miasta Zielona Góra- Pan Marian Zalewski, który złożył wszystkim działkowcom gratulacje i życzenia z okazji ich święta.
Była biesiada oraz wielkie ognisko, przy którym działkowcy piekli kiełbaski oraz bawili się do późnych godzin wieczornych. W imprezie uczestniczyło około 300 osób.

Rafał Hawryluk

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio