Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Jubileusz 70-lecia ROD „Kopernik” w Kędzierzynie – Koźlu - 19.09.2016

W niedzielne popołudnie, 11 września, przy upalnej, dokuczliwej pogodnie w ogrodzie zebrało się sporo działkowców, by świętować swój Dzień. Prezes Ogrodu „Kopernik” Teresa Strzelec powitała uczestników święta oraz gości. A wśród gości był prezes Okręgu Bartłomiej Kozera, prezesi kędzierzyńskich ogrodów Tęcza Alicja Kurkowska oraz Synteza Manfred Wojtala.

Uroczystość była podniosła z dwóch powodów: ogród „Kopernik” ma jubileusz 70-lecia a połowę tego liczy PZD w tym ogrodzie. Prezes Okręgu wręczył dyplomy prezes PZD Eugeniusz Kondrackiego, do tego puchar ufundowany przez Prezydium KR oraz dyplomy i puchar od władz Okręgu. Odznaczeniami uhonorowano zasłużonych działkowców. Wysłuchano przemówień i podsumowań, cieszono się z życzeń.

Teresa Strzelec przeprowadziła błyskawiczne konkursy, w których wszyscy uczestnicy obdarowani zostali nagrodami. Częstowano upieczonymi przez działkowców ciastami (pycha), bigosem własnego chowu a także chlebem ze smalcem i ogórkiem.

Temu wszystkiemu towarzyszyły tańce, hulanki ale bez swawoli. Jedynym smutnym faktem było pożegnanie z prezes, która będzie kierować ogrodem do chwili wyłonienia następcy. Cóż spotykamy się po to, aby się rozstać. Rozstajemy się po to, aby się spotkać. To jest życie.

Prezes Okręgu Bartłomiej Kozera

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.