Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

Złoty jubileusz ROD Meliorant w Grudziądzu - 15.09.2016

Letni, ciepły dzień 13 sierpnia 2016 roku przypomniał działkowcom Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Meliorant” w Grudziądzu, że w tym roku obchodzimy 50 – lecie istnienia Ogrodu.

Starsi działkowcy wspominają z rozrzewnieniem dawne lata i z zadumą mówią: „jak ten czas szybko minął”. Pomimo upływu kilkudziesięciu lat seniorzy dokładnie pamiętają dzień, kiedy po raz pierwszy weszli na paletko ziemi, która od tej chwili była dla nich wymarzoną działeczką. Oczarowani soczystą zielenią trawy, ziołami, pachnącymi kwiatami, szumem drzew i świeżym powietrzem wiejącym od pobliskich pól, wiedzieli,  że działka choć niełatwa w uprawie będzie dla nich oazą spokoju i radości. Służyła głównie do uprawy warzyw, dbałości o  drzewa owocowe oraz hodowli zwierząt: królików, nutrii, gołębi, kur a nawet świń. Wspomnień nie byłoby końca, ale w tym uroczystym dniu cieszyliśmy się sobą i tym, że nasz Ogród przetrwał 50 LAT. Przez czas zabawy towarzyszył nam dobry humor, radość i zabawa. Pełni werwy i wigoru tańczyliśmy w rytmie przebojowych hitów, w świat który wprowadziła nas zaprzyjaźniona z nami DJ Małgosia. Wznieśliśmy toast za całą naszą rodzinę ogrodową, życząc sobie dużo zdrowia, wydajnych plonów i wypoczynku pełnego słońca i wzajemnej życzliwości. Personel baru „Flisak” zapewnił nam smaczny obiad i jeszcze smaczniejszą kolację. Nie zabrakło słodkich smaków. Tort „Malinowy Król” był niezwykły w swym malinowym smaku i zapachu. W tym miejscu należy pochwalić wykonawcę tortu – cukierników z PSS „Społem” w Grudziądzu, którzy swą pracą i niezwykłymi zdolnościami potrafią stworzyć dla podniebienia malinową rozkosz. Znakomite były też społemowskie serniki oraz Fale Dunaju „Justysi” i jabłecznik „Szefowej”.
 

  
 
Nasze Jubileuszowe spotkanie uhonorowali znakomici goście. Pan Piotr Gadzikowski-Prezes OZ PZD Regionu Toruńsko-Włocławskiego i Pan Tadeusz Szyszkowski- członek OZ PZD. Na ręce Pani Prezes Renaty Kucharskiej przekazali Puchar i Dyplom z życzeniami serdecznego podziękowania i wyrazami wielkiego uznania za zaangażowanie oraz ofiarną pracę społeczną dla całej Rodziny Działkowej Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Meliorant”. Brązowe Odznaczenia Zasłużonego Działkowca z rąk Pana Prezesa Piotra Gadzikowskiego  otrzymały długoletnie działkowiczki - Pani Krystyna Lewandowska i Pani Teresa Cieszyńska.
 
 
 
W trakcie zabawy były też niespodzianki. Obecni brali udział w loterii fantowej. Każdy wygrany los był przyjęty z radością, bo był praktyczny, bo służył do prac ogrodowych, do dekoracji altany, a przede wszystkim był szczęśliwie wygrany. Nie zabrakło również nagród niespodzianek dla osób, które zachwyciły wszystkich swoim talentem aktorskim, tanecznym lub ładnym głosem. Pełni podziwu oklaskiwaliśmy Panią Hanię za piękny taniec w jej wykonaniu.
W wyśmienitych humorach rozstaliśmy się późną nocą. Spotkaliśmy się  popołudniu na „poprawinach” w naszej świetlicy. Przy wspólnym stole wspominaliśmy nasze jubileuszowe spotkanie oraz działkowców, których już wśród nas nie ma.
                                                                            
 
Katarzyna  Kucharska

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio