Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD „Kalinka” w Pile - 15.09.2016

Po raz kolejny 3 września 2016 r. w ROD „Kalinka” w Pile uroczyście obchodzono święto plonów, które w tradycji ogrodów działkowych zwane jest świętem z okazji „Dnia Działkowca”. Prezes Zarządu Marian Ostaszewski serdecznie przywitał zgromadzonych na uroczystości działkowców z rodzinami oraz zaproszonych gości: Pana Eligiusza Komarowskiego – Starostę Pilskiego, który objął patronat honorowy nad imprezą oraz Pana Tadeusza Trutego członka Okręgowego Zarządu PZD w Pile.

Po wysłuchaniu Hymnu PZD „Zielona Rzeczpospolita” Prezes zarządu w swoim wystąpieniu nawiązał do tradycji „Dnia Działkowca”, odniósł się do roli działki w zaspakajaniu podstawowych potrzeb egzystencjonalnych oraz zwrócił uwagę na zagrożenia dla bytu ogrodów i działek.

W czasie uroczystości za wzorową uprawę działek wyróżniono dyplomem uznania oraz nagrodami rzeczowymi, ufundowanymi i wręczanymi przez Starostę Pilskiego, Pana Eligiusza Komarowskiego, następujących działkowców: Martę i Andrzeja Jagodów, Bożenę i Andrzeja Czyżaków, Wiesławę Łuczycką, Macieja Woś, Ludwika Kamińskiego, Urszulę i Jana Kamińskich, Zofię i Tadeusza Gniot, Krystynę i Tadeusza Podgajnych, Stanisławę i Leona Andrzejewskich, Monikę i Radosława Fritza.

Brązowymi odznakami „Zasłużony działkowiec” uhonorowani zostali: Irena Klesa, Leokadia Glińska, srebrnymi: Bożena Marszał, Kazimiera Radke, Zygmunt Radke i Bronisław Lipiński. Dekoracji dokonał przedstawiciel Okręgowego zarządu, Pan Tadeusz Truty.

Przemawiając do działkowców Starosta Pilski, Pan Eligiusz Komarowski podziękował za zaproszenie na uroczystość oraz poinformował, że od kilku miesięcy jest także działkowcem. Zapewnił, że będzie wspierał ruch działkowy oraz udzielał pomocy przy organizacji imprez integracyjnych w ogrodach. Działkowcy za przekazane zobowiązanie podziękowali Panu Staroście gromkimi brawami oraz wręczyli dyplom z podziękowaniami oraz lekturę działkową „Wademekum działkowca”. W imieniu Prezydium OZ i Prezesa Okręgowego Zarządu, Pana Mariana Praczyka, list gratulacyjny z podziękowaniami dla działkowców za dotychczasową prace na rzecz ogrodu i PZD wręczył Pan Tadeusz Truty.

Najmłodsi działkowcom zorganizowane liczne gry i zabawy. W tym dniu każde dziecko było zwycięzcą i otrzymywało nagrodę za udział w konkurencjach sportowych. Dzieci ochoczo korzystały z jazdy wierzchem na „bułankach”. Dwa koniki nie miały wytchnienia, ale nie „marudziły”. Doceniając wdzięczność milusińskich, bezpiecznie obwoziły dzieci po ogrodzie. Dorośli w tym czasie biesiadowali przy dźwiękach muzyki, delektując się grochówa, pieczoną kiełbaską, pajdą chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

MO

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio