Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Informacje z OZ

Dzień Działkowca w ROD Malwa w Szczecinie - 15.09.2016

Hymn Działkowców tradycyjnie rozpoczął obchody DOŻYNEK, coroczne święto „Dzień Działkowca 2016” w ROD Malwa w Szczecinie. Zebranych działkowców i gościa w osobie p. Rafała Janusza, naszego dzielnicowego, czuwającego nad bezpieczeństwem naszego ogrodu, przywitał prezes zarządu Tadeusz Pabisiak. Z radością możemy powiedzieć: PLON NIESIEMY PLON, NASZ DZIAŁKOWY DOM. Ten rok jest dla nas łaskawy i plony są dobre, więc mamy powody do zadowolenia. I po to mamy naszą coroczną imprezę, żeby się cieszyć i bawić z efektów naszej całorocznej pracy, po to się dzisiaj zebraliśmy.  Chwilą ciszy uczczono Tych, którzy od nas odeszli w ostatnim czasie.

Prezes ogrodu odczytał list od Prezesa Okręgowego Zarządu PZD w Szczecinie p. Tadeusza Jarzębaka z okazji 35-lecia istnienia Polskiego Związku Działkowców oraz życzenia dla działkowców z okazji dzisiejszego święta. Omówił bieżącą sytuację w PZD oraz pracę Zarządu, a najważniejsze sprawy ogrodu to:

  • zrealizowanie uchwały walnego zebrania tj. modernizacji pawilonu, polegającej na zabudowie ścianki od strony zachodniej oraz jego zaimpregnowanie a także założeniu na nim orynnowania.
  • zebranie środków finansowych na II etap odwodnienia terenu ogrodu i ulokowaniu ich na osobnej lokacie bankowej
  • zorganizowanie w dniu 21 czerwca br. „Kiermaszu Rozmaitości”
  • wprowadzeniu nowych zasad wjazdu autami na teren ogrodu,

w planie jest jeszcze jedno szkolenie na temat obowiązującego prawa w PZD, ze szczególnym uwzględnieniem sprawy przeniesienia prawa do działki (sprzedaży), /15 września br. o 17 00/.

Komisja ogrodowa przeprowadziła kontrolę działek pod kątem przestrzegania regulaminu ROD a także lustrowała je pod kątem wyboru Miss Działek 2016 r. na ogrodzie. Można śmiało powiedzieć, że nasz ogród bardzo wypiękniał w ostatnich latach. A oto, co postanowił Zarząd ogrodu, na wniosek Komisji w sprawie przeglądu:

1. Uhonorować działkę Nr 155 p. Teresy Baranowskiej – tytułem Miss Działek 2016 na ROD Malwa w Szczecinie oraz nagrodą rzeczową,

2. Uhonorować 3 działki wyróżnieniem i dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi:

Pana Zbigniewa Landowskiego – działka nr 27

Państwa Anny i Mirosława Piaskowiak – działka nr 209

Państwa Brygidy i Kazimierza Śmieżewskich – działka nr 260

Warto zaznaczyć, że sponsorem nagród rzeczowych dla wyżej wymienionych działkowców jest firma „Usługi Instalacyjne COMPLEX Łojek Jarosław”.

3. Uhonorować 7 działek wyróżnieniem i dyplomami:

Pani Krystyny Dobrowolskiej – działka nr 4 (nestorkę ogrodu)

Pana Andrzeja Sadkowskiego – działka nr 45 (za długoletnie wzorowe prowadzenie działki)

Państwa Zofii i Wiesława Sieniawskich – działka nr 51

Pani Eugenii Pach – działka nr 183

Pana Krzysztofa Bujaka – działka nr 187

Państwa Ireny i Józefa Fedorowskich – działka nr 194

Pana Stanisława Czyża – działka nr 195

Rozstrzygnięto też konkursy dla działkowców w trakcie imprezy na:

Najlepszy wypiek ciast – zwycięzcą została p.  Anna Kobusińska – działka Nr 184;

Najładniejszy bukiet dożynkowy – zwyciężyły Panie: Anna Mazur działka 268 oraz Krystyna Pietrzykowska działka 269 (praca zbiorowa) a II miejsce zajął p. Dariusz Korban – działka nr 164.

Panie: Jadwiga Szumiec dz. 299 i Anna Kobusińska dz. Nr 184 przeprowadziły na wesoło i z dużą swadą: zabawę dla dzieci z bardzo ciekawymi konkursami – a radości i uśmiechów było co nie miara z otrzymanych nagród oraz słodkości za udział oraz konkursy i zabawy dla dorosłych już działkowców z bardzo atrakcyjnymi i „śmiesznymi” nagrodami, ku wielkiej radości biorących w nich udział.

Tradycyjnie ustawiła się w kolejka po grochówkę i kiełbaskę z grilla. Na koniec Prezes podziękował wszystkim działkowcom, którzy czynnie przyczynili się w przygotowaniu dzisiejszego święta.

A potem, potem była bardzo wesoła zabawa, prowadzona jak zwykle przez   DJ Marcina, która trwała i trwała, do późnej nocy, a działkowcy z uśmiechem i radością na twarzach udali się do domów na ”zasłużony odpoczynek”.

Prezes ROD "Malwa" w Szczecinie

Tadeusz Pabisiak

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio