Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Urząd Miasta Rypina wsparł działkowców ROD "Pionier" - 14.09.2016

Stare ludowe przysłowie mówi, że strach ma wielkie oczy i jak większość tego typu przypowieści to również sprawdza się w życiu codziennym. Członkowie Zarządu rodzinnego ogrodu działkowego „Pionier” w Rypinie już od dłuższego czasu zamierzali podjąć się wyzwania remontu budynku administracyjnego wraz z przyległym terenem wokół niego. Poważne obawy budziły nade wszystko koszty z tym związane i problem skąd uzyskać środki finansowe na pokrycie realizacji tego zamierzenia.

Koncepcja zdobycia środków narodziła się po analizie dokumentów i materiałów otrzymywanych z Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców. Przełamując obawy co do możliwości pozyskania jakichkolwiek funduszy ze źródeł zewnętrznych, zarząd ogrodu postanowił zwrócić się do Burmistrza Miasta Rypin o wsparcie finansowe.

Działkowcy spotkali się z ogromnym zrozumieniem ze strony pana burmistrza a finalnie ze wsparciem zamierzenia remontowego na kwotę czterech tysięcy złotych. Dzięki tak dużemu wsparciu zarząd rod przystąpił na początku maja do remontu budynku. Zakres prac był bardzo szeroki począwszy od wymiany części instalacji elektrycznej, pozbycia się starego tynku zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku poprzez wymianę podłogi i remont schodów a skończywszy na naprawie komina. Udało się okazyjnie zakupić nowe krzesła, szafę i regał a więc meble niezbędne każdemu zarządowi ogrodu. Łączny koszt remontu budynku i zakupu mebli zamknął się kwotą 8.073,70 zł.

Mieczysława Barcikowska

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.