Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Jubileusz 80-lecia ROD im. T. Kościuszki w Ostrowie Wielkopolskim - 14.09.2016

W dniu  27 sierpnia  2016 roku w Rodzinnym Ogrodzie  Działkowym im. T. Kościuszki  w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się uroczystości Jubileuszowe  80-lecia założenia Ogrodu,  połączone z Jubileuszem 35 – lecia Polskiego Związku Działkowców.

Rodzinny Ogród Działkowy im. T. Kościuszki w Ostrowie Wlkp. jest dużym ogrodem działkowym, dobrze urządzonym i  zorganizowanym, o bogatej infrastrukturze ogrodowej, z długoletnią tradycją działkową. W Ogrodzie znajduje się okazały Dom Działkowca.

W uroczystościach jubileuszowych wzięło udział kilkuset działkowców oraz zaproszeni goście w osobach:

 • Członek Krajowej Rady PZD, Prezes Okręgowego Zarządu PZD w Kaliszu Pan Jerzy Wdowczyk
 • Prezydent Miasta Ostrowa Wlkp. Pani Beata Klimek
 • Starosta Ostrowski Pan Paweł Rajski
 • Wiceprezydent Miasta Ostrowa Wlkp. Pan Ziemowit Borowczak
 • Dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu Pani Monika Konatowska
 • Przewodnicząca Rady Osiedla Pani Daria Jakubek - Szczepaniak
 • przedstawicielka Komendanta Policji w Ostrowie Wlkp.
 • Wiceprezes Okręgowego Zarządu PZD w Kaliszu Pan Lech Kinda
 • Prezesi Rodzinnych Ogrodów Działkowych z terenu Ostrowa Wlkp.
 • pracownicy Biura OZ PZD w Kaliszu
 • przedstawiciele mediów lokalnych

Uroczystości jubileuszowe otworzył Prezes Zarządu ROD Pan Ireneusz Śniatała, który powitał wszystkich działkowców i zaproszonych gości, a prowadzenie jubileuszu przekazał Wiceprezesowi  Zarządu Panu Jackowi Zawodnemu. Historię  80-lecia Ogrodu przedstawił długoletni działacz Ogrodu, były Wiceprezes OZ PZD Pan Marian Szczygieł.

Prezes Okręgowego Zarządu PZD w Kaliszu w swoim wystąpieniu omówił aktualną sytuację działkowców i  przypadający w tym roku Jubileusz 35-lecia Polskiego Związku Działkowców. 

W dalszej części  przekazał od Prezesa Związku pozdrowienia i życzenia jubileuszowe oraz okazały puchar i dyplom okolicznościowy, co zostało przyjęte oklaskami ze strony uczestników uroczystości.

Z okazji jubileuszu Prezes OZ w imieniu Prezydium Okręgu w Kaliszu przekazał życzenia jubileuszowe, puchar kryształowy i dyplom oraz upominek rzeczowy w postaci nożyc elektrycznych do żywopłotu.

W części oficjalnej Prezes OZ PZD w Kaliszu wręczył zasłużonym działkowcom odznaczenia związkowe – „Za Zasługi dla PZD”  oraz złote, srebrne i brązowe odznaki „Zasłużony Działkowiec”.

Prezydent Miasta Ostrowa Wlkp Pani Beata Klimek w swoim wystąpieniu podkreśliła istotę znaczenia ogrodów działkowych i ich rolę w mieście, zapewniając jednocześnie o zdecydowanym poparciu władz Miasta Ostrowa Wielkopolskiego i swoim własnym dla ogrodów i działkowców.

Przekazała życzenia jubileuszowe i upominki rzeczowe.

Przedstawicielka Urzędu Marszałkowskiego przekazała życzenia jubileuszowe od Pani Marzeny Wodzińskiej Wicemarszałek Wielkopolski.

Życzenia jubileuszowe przekazał także Pan Starosta Ostrowski, zapewniając o swoim poparciu dla działkowców, a także  inni zaproszeni goście.

W trakcie uroczystości serwowano uczestnikom poczęstunek i napoje. Uroczystości zakończono zabawą taneczną, która trwała do późnych godzin nocnych.

Zenona Marchel

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.