Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

ROD Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego na dożynkach w Jędrzejewie - 14.09.2016

W dniu 4 września 2016 r. w Jędrzejewie odbyła się uroczystość dożynkowa – Powiatowo-Gminne Święto Plonów powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. W dożynkach uczestniczyły delegacje ROD powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego oraz delegacja z Okręgowego Zarządu PZD w Pile, którą reprezentowali Prezes OZ Marian Praczyk oraz członek Prezydium OZ Andrzej Kierzkowski.

Uroczystość dożynkową otworzył Starosta Czarnkowsko-Trzcianecki Tadeusz Teterus, który w swoim wystąpieniu między innymi powiedział o pozytywnej współpracy z Zarządmi ROD i Okręgowym Zarządem PZD w Pile oraz zadeklarował dalsze wsparcie i pomoc dla ogrodów. W korowodzie dożynkowym kosze z kwiatami wystawiły ROD im. St. Staszica, im. Janka z Czarnkowa i „Kolejarz” w Czarnkowie, reprezentacje ROD z Trzcianki i z Krzyża Wlkp. Wśród wielu konkursów kosze z kwiatami wystawione przez ogrody działkowe zostały ocenione oddzielnie. Trzy z nich zostały wyróżnione w kolejności: ROD im. St. Staszica z Czarnkowa, reprezentacja ROD z Krzyża Wlkp. i ROD „Kolejarz” z Czarnkowa. Wyróżnione ogrody otrzymały nagrody – ule dla pszczoły murarki i owadów zapylających. Rodzinne Ogrody Działkowe z Czarnkowa wystawiły pawilony z kwiatami i plonami.

Uroczystości towarzyszyły występy lokalnych artystów, a zabawa taneczna z zespołem „Relaks” trwała do późnych godzin wieczornych.

KA

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.