Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Edukacja połączona z zabawą w ROD "Nad Strumykiem" w Toruniu - 13.09.2016

Dnia 12 września w ROD "NAD STRUMYKIEM" gościliśmy dwie grupy dzieci (zajączki i niedźwiadki) z Przedszkola Miejskiego nr 7.

Na zaproszenie Zarządu ROD przyszło 44 wesołych, energicznych i chłonnych wiedzy o uprawach na działkach dzieci z nauczycielkami. Zainteresowanie dzieci było olbrzymie kwiatami, warzywami i drzewami owocowymi. Ale najbardziej zadowolone były degustacją malin na działce Prezesa. Zwiedzając Ogród zadawały mnóstwo pytań dotyczących - "a co to jest, co z tego można zrobić lub ugotować". Sam byłem zdziwiony, że takie małe dzieci mają taką wiedzę o działkach i nasadzeniach. Zasób wiedzy wynikał z tego, że dziadkowie lub rodzice też mają działki. Duże zainteresowanie było też oczkiem wodnym na działce u u Sekretarza Kazimierza Lutomirskiego w którym pływało mnóstwo karasi. Dzieci oczywiście musiały je nakarmić specjalnym granulatem. Ale największe zainteresowanie wzbudził plac zabaw na którym spędzili większość czasu. Panie nauczycielki miały pełne ręce pracy aby wszystkie dzieci po kolei mogły skorzystać z w pełni wyposażonych urządzeń zabawowych. W końcowej części wizyty dzięki zapobiegliwości Zastępcy Prezesa Jana Burka był poczęstunek składający się z ciasteczek i wody mineralnej o smaku truskawkowym. Przy opuszczaniu Ogrodu była też lekcja z segregacji odpadów. Wszystkie opróżnione butelki i kubeczki zostały wrzucone przez dzieci do odpowiedniego pojemnika.
 

  
 

  
 

  
 
Na koniec zadałem pytanie - co się najbardziej podobało? Oczywiście odpowiedź była przewidywalna - PLAC ZABAW.
Było wesoło i radośnie. Zaprosiliśmy do odwiedzenia Ogrodu zimą aby dzieci zobaczyły jak wyglądają działki przykryte białą kołderką.
 
  
 
Edward Lange

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.