Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Kultura i sztuka w ROD w Okręgu Poznańskim - 12.09.2016

8 września Komisja Polityki Społecznej Okręgowego Zarządu PZD oraz Klub Seniora po raz kolejny zorganizowały „Spotkanie z Kulturą i Sztuką w Rodzinnych Ogrodach Działkowych” w Poznaniu. Tradycyjnie już ta sympatyczna impreza była w poznańskim ROD im. ks. L. Przyłuskiego przy ulicy Lutyckiej, gdzie prezesem Zarządu jest Barbara Czapla. W tegorocznej ekspozycji było między innymi malarstwo, rzeźba, haft, szydełkowanie, decoupage, lalkarstwo, grafiki. Była też poezja działkowców (nawet z Wrocławia!). Ponieważ działkowcem jest też wiceprezes Wielkopolskiej Grupy Miłośników Historii „Wiarus”, to była ekspozycja militariów. Wśród gości był zastępca prezydenta Miasta Poznania Jędrzej Solarski, którego można nazwać przyjacielem działkowców. Urząd Miasta Poznania wsparł imprezę nie tylko finansowo, bo w spotkaniu uczestniczył również dyrektor Marek Stachowiak. Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Waldemar Witkowski też wspiera działkowców, nie tylko dlatego, że jest członkiem PZD…

- Spotkania z kulturą, a konkretnie koncerty w ROD, podczas akcji „Otwarte Ogrody” będą również w najbliższe soboty, zawsze o godzinie 17.00. – mówi prezes Okręgowego Zarządu PZD dr Zdzisław Śliwa. - 10 września w ROD im. Chociszewskiego  ul. Arciszewskiego przy Grochowskiej, 17 września w ROD Głuszynka  ul. Głuszyna, 24 września w ROD im. 2 Armii Wojska Polskiego  ul. Bukowska 175, 1 października w ROD im. Mazurka – ul. Droga Dębińska 16. Zapraszam!  

Spotkanie z kulturą i sztuką uświetniła występem młodzież ze Stowarzyszenia Przyjaciół Niewidomych i Słabowidzących OGNIK. Razem z nią śpiewali działkowcy. Gościem specjalnym spotkania był poeta i działkowiec z Wrocławia Jerzy Karpiński - wiceprezes Okręgu Wrocławskiego PZD. Zaprezentował między innymi wiersze napisane na okoliczność niedawno obchodzonego Jubileuszu 35-lecia PZD. Te same, które wygłosił podczas uroczystego posiedzenia Krajowej Rady w Zabrzu.

Tekst i zdjęcia

Andrzej Górczyński

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.