Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Obchody Dnia Działkowca w ROD Wrzos w Końskich - 12.09.2016

Wśród świerków i brzóz w nowowybudowanej drewnianej altanie w sobotnie popołudnie 3 września 2016 roku spotkali się działkowcy z Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Wrzos" w Końskich, aby uroczyście świętować tegoroczny Dzień Działkowca. 


Prezes Zarządu ROD Pan Zbigniew Kowalczyk po odśpiewaniu Hymnu Działkowców "Zielona Rzeczpospolita" powitał wszystkich użytkowników działek oraz zaproszonych gości: członka Okręgowego Zarządu Świętokrzyskiego Polskiego Związku Działkowców w Kielcach Pana Kazimierza Szarugę oraz Panie: Hannę Stec i Annę Grudzień, po czym przybliżył historię rozwoju ROD "Wrzos"na ziemi koneckiej. 


Dla wieloletnich zasłużonych działaczy Polskiego Związku Działkowców z okazji jubileuszu 35-lecia PZD, Zarząd ROD ufundował piękne dyplomy, a Prezydium Okręgowego Zarządu Świętokrzyskiego Polskiego Związku Działkowców w Kielcach przyznało brązowe i srebrne odznaki "Zasłużony działkowiec". 


Z serdecznymi podziękowaniami za dotację udzieloną z Funduszu Rozwoju ROD, będącą w dyspozycji Okręgu Świętokrzyskiego PZD w Kielcach, dzięki której działkowcy mogli wybudować na terenie ogólnego użytku nową drewnianą altanę dla całej społeczności użytkowników działek, Prezes Zarządu ROD Pan Zbigniew Kowalczyk złożył na ręce Pana Kazimierza Szarugi dyplom dla Zarządu OZŚ PZD w Kielcach za wieloletnią działalność na rzecz ogrodnictwa działkowego oraz udzieloną pomoc w modernizacji ogrodu. 


W niezwykle wzruszających wierszowanych słowach jeden z najstarszych stażem działkowców Pan Jan Wiaderny powiązał historię Polski z losem Polaków i kolejnymi trudnościami przed jakimi stawali przedstawiciele społeczności działkowej na przestrzeni ostatnich lat. 


Po zakończeniu oficjalnej części spotkania działkowcy zasiedli do suto zastawionego wspólnego stołu rozkoszując się smakiem przepysznego bigosu i przypieczonymi na złocisty kolor kurzymi udkami. Delegacja z Okręgu Świętokrzyskiego PZD w Kielcach przed zakończeniem uroczystości musiła zmierzyć się z mieszkańcami Końskich w tradycyjnych na tych ziemiach rzutach końskimi podkowami. Niestety w tej rywalizacji nie miał sobie sobie równych Prezes ROD, który niewątpliwie najdłużej trenował, aby i na tym polu nie zawieść swoich działkowców... 

Anna Grudzień 
instruktor ds. organizacyjnych
Okręg Świętokrzyski PZD 
w Kielcach

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio