Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Słupscy działkowcy na wycieczce w winnicy - 09.09.2016

Grupa działkowców  ze słupskich ogrodów dniu 31 sierpnia 2016r. odwiedziła winnicę prowadzoną przez Pana Feliksa Karnickiego, który w ramach konsultacji udzielił działkowcom wielu ważnych porad o uprawie winorośli.

Właściciel winnicy z ogromną pasją opowiadał o uprawie winorośli. Fascynacja winoroślą, a tym samym winem  rozpoczęła się u Pana Feliksa Karnickiego w 1979 r., kiedy to  wyjechał na roczny staż do Stanów Zjednoczonych  w okolice Saint Joseph. Okolice Saint Joseph to jeden z licznych terenów uprawy winorośli w USA. Po powrocie ze stażu założył  winnicę, w której pierwsze plony winogron /dopuszczone w UE/  uzyskał już w 2006 r.

W chwili obecnej Pan F.Karnicki posiada  winiarnię wyposażoną w niezbędne  maszyny i urządzenia  do produkcji wina, a uprawa winorośli z roku na rok rozszerza się o coraz to nowe szczepy winorośli.

Spotkanie w winnicy  działkowcy zakończyli w winiarni, gdzie mogli zakupić wina wyprodukowane  w winnicy Anna de Croy. Właściciel winnicy zaprosił działkowców do zimowych konsultacji na temat cięcia winorośli.
 
Longina Ciesielska
Instruktor ds. ogrodniczych

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio