Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Policjant poinstruuje, pouczy, ostrzeże - 09.09.2016

Taką rolę mieli inowrocławscy policjanci podczas festynu na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Irena” w Inowrocławiu. Dzięki zaangażowaniu w sprawy bezpieczeństwa zarządu ROD, wraz z prezesem Panem Bogumiłem Ziemkiewiczem na czele, uczestników imprezy plenerowej odwiedzili mundurowi.

W sobotę (27.08) przy pięknej letniej pogodzie, odbył się coroczny piknik na terenie ogrodu „Irena” w Inowrocławiu przy ul. Miechowickiej. Bardzo licznie na niego przybyli działkowcy wraz z rodzinami, a zwłaszcza dziećmi. Po podsumowaniu tegorocznych zbiorów, przyszedł czas na działania o charakterze prewencyjnym. Dlatego czwórka policjantów z inowrocławskiej komendy, dzielnicowi: asp.szt. Marcin Urbański i mł. asp. Mariusz Grąźlewski oraz zajmujący się na co dzień profilaktyką: asp. szt. Izabella Drobniecka i asp. szt. Jacek Piątkowski przeprowadzili działania związane z uświadamianiem mieszkańców o zagrożeniach. Tematyka dotyczyła bezpiecznych zachowań w domu i na ulicy, podczas poruszania się po drogach jako pieszy, rowerzysta, czy kierowca samochodu. Dla wzmocnienia przekazu mundurowi wyposażyli uczestników festynu w liczne książeczki edukacyjne, odblaskowe taśmy, znaczki i kamizelki. Nie brakowało rozmów o zasadach stosowania się do znaków drogowych i oznakowaniu ulic w mieście. Szczególną troską, gdy chodzi o edukację, policjanci objęli najmłodszych, ponieważ to oni rozpoczynają swoją drogę o odpowiedzialne zachowanie.

Dorośli otrzymali również foldery z regułami postępowania w sytuacji oszustw metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. To bardzo ważne, by przy okazji różnych inicjatyw utrzymywać stały kontakt z mieszkańcami i dyskutować z nimi na temat bezpieczeństwa.

asp. szt. Izabella Drobniecka

Oficer Prasowuy KPP Inowrocław

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio