Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Krajowe Dni Działkowca 2016 w obiektywie mediów - 06.09.2016

Portal Zabrze.com.pl w artykule z 2 września pt. „Krajowe Dni Działkowca” opublikował zapowiedź działkowego święta.  Portal podkreślił, że wśród zaproszonych gości znalazło się wiele znamienitych osobistości, które deklarują swoją przyjaźń i poparcie dla ruchu działkowego, a także stają w obronie interesów i praw działkowców.  Informował także o samym jubileuszu i atrakcjach, jakie zaplanowano na krajowe dożynki działkowe, a które związane były z regionem śląskim. Wspomniano także o stoiskach, na których działkowcy zaprezentowali historię swoich ROD oraz tegoroczne plony, a także o stoiskach ogrodniczych i lokalnych.
 
GlosZabrza24.pl w dniu 2 września w artykule „Działkowcy z całego kraju świętują w Zabrzu” napisał o inauguracji uroczystości jubileuszowych i obchodzonych w Zabrzu Krajowych Dni Działkowca. Podkreślono, że wśród atrakcji znalazły się m.in. wystrzał armatni z okazji 35-lecia PZD, występ orkiestry dętej kopalni Makoszowy, wręczenie odznaczeń działkowcom, rozstrzygnięcie konkursów: ROD roku 2016, Wzorowa działka roku 2016 i Wzorowa altana, a potem występy Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej oraz zespołu muzycznego i Grzegorza Stasiaka. Portal podawał też, że imprezie towarzyszyły wystawy plonów i koszy dożynkowych oraz kiermasz dzieł twórców ludowych.
 
Dziennik Zachodni  z 2 września w artykule: „Krajowe Dni Działkowca będą w tym roku w Zabrzu” poinformował m.in. o tym, że działkowcy świętować będą nie tylko dożynki, ale i ogłoszenie oraz nagrodzenie zwycięzców oraz laureatów konkursów działkowych. Wspomniano też o tym, że PZD zaplanował wiele imprez towarzyszących. Wiele uwagi poświecono temu, że impreza organizowana jest przez Krajową Radę PZD we współpracy z prezydentem Zabrza i Okręgowym Zarządem Śląskim PZD, oraz że swoje przybycie zapowiedziało ponad 800 działkowców z całego kraju.

TVZ Telewizja Zabrze w „Wydarzeniach” z dnia 2 września wyemitowało materiał wideo pt. „Działkowcy Świętują podwójnie”, będące zapowiedzią działkowego święta. Natomiast w wieczornych „Wydarzeniach Zabrze” stacja pokazała migawki z Krajowych Dni Działkowca wraz z informację, że podczas uroczystości organizowanych przez PZD udział wzięło ponad tysiąc osób i działaczy PZD najbardziej zaangażowanych na rzecz rozwoju ogrodnictwa działkowego w Polsce.
 
Nowiny Zabrzańskie z 2 września w artykule pt.  „Jubileusz Działkowców na Śląskim Ranczu” napisały, że jednym z ważnych punktów programu była wizyta delegacji Polskiego Związku Działkowców w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Tulipan” na zabrzańskiej Helence. Przypomniano, że ogród ten wybrany został najlepszym ogrodem w Polsce w 2016 roku. Więcej o historii ruchu działkowców na Śląsku i w Zabrzu, a także problemach i oczekiwaniach użytkowników ogrodów opowiada w aktualnym papierowym wydaniu Nowin Zabrzańskich Prezes OZ Śląskiego PZD Józef Noski.
 
Radio Eska i slask.eska.pl – w dniu 3 i 4 września w serwisach informacyjnych Radia Eska Śląsk nadawało relacje i fragmenty historii PZD, a portal 3 września w artykule „Tak bawili się działkowcy” zaprezentował obszerną galerię zdjęć z tego wydarzenia.
 
Nowiny Zabrzańskie i portal nz24.pl opublikował w dniu 4 września relację fotograficzną z uroczystości w artykule pt. „Tak bawili się działkowcy”.
Dziennik Zachodni z 3 września w artykule pt. „Krajowe Dni Działkowców w Zabrzu i 35-lecie Polskiego Związku Działkowców” napisał, że do Zabrza przyjechało około 700 działkowców z różnych rejonów Polski, w tym z Rudy Śląskiej, Bytomia, Mysłowic, Czeladzi, Częstochowy, Świętochłowic, Łodzi, Olsztyna, Legnicy, Wrocławia, Szczecina, Warszawy jak i górale z Bielska-Białej. Gazeta podkreśliła doniosłość i powagę imprezy ze względu na obchodzony przez Związek jubileusz 35-lecia, a także zauważono dożynkowy charakter uroczystości. „Na stoiskach prezentowane były przetwory, wyroby i dzieła działkowców z różnych rejonów województwa śląskiego. Uczestniczy uroczystości kupowali miody, wyroby z wikliny, obrazy malowane na szkle, piękne kwiaty czy przetwory: słoik ogórków czy jeżyn” – napisała gazeta. Zauważono także, że zabrzańskie ulice były przystrojone związkowymi flagami w barwach zielono-żółtych.
 
NaszeMiasto.pl z 3 września w artykule pt. „Krajowe Dni Działkowców” poinformowało, że na Krajowych Dniach Działkowca w Zabrzu obecni byli m.in. uczestnicy krajowych konkursów „Wzorowa Działka Roku 2016” i „Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2016”. Zamieszczono także obszerną dokumentacje fotograficzną z tej imprezy.


Opr. Marcin Budzyński

Powrót

Copyright © 2019 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio