Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Piknik w ROD „Przemysłówka” w Pile - 06.09.2016

W dniu 28 sierpnia 2016 r. działkowcy z ROD „Przemysłówka” w Pile spotkali się na pikniku. Uroczystość objęta była patronatem honorowym Starosty Pilskiego i poświęcona była między innymi Jubileuszowi 35 lecia Polskiego Związku Działkowców. W spotkaniu wziął udział przedstawiciel Okręgowego Zarządu PZD w Pile członek Prezydium Andrzej Kierzkowski. Piknik rozpoczął Prezes ROD Tadeusz Wiśniewski, który powitał działkowców i uczestników spotkania. W swoim wystąpieniu nawiązał do historii ogrodu, który powstał w 1978 r. przy Poznańskim Przedsiębiorstwie Budownictwa Przemysłowego nr 2 w Poznaniu Oddział w Pile i liczył początkowo 67 działek. W 1986 r. do ogrodu dołączono działki Pracowniczego Ogrodu Działkowego Zieleni Miejskiej. Dzisiaj ogród liczy 91 działek.

Andrzej Kierzkowski przekazał list gratulacyjny z życzeniami od Prezesa Okręgowego Zarządu oraz od Posła na Sejm RP ziemi pilskiej Marcina Porzucka. W swoim wystąpieniu nawiązał do historii powstania i 35 lecia jubileuszu PZD.


Podczas uroczystości odznaczono i wyróżniono działkowców. Odznaką „Za Zasługi dla Polskiego Związku Działkowców odznaczeni zostali: Leszek Nowak i Ryszard Bednarek. Złotą odznaką „Zasłużony Działkowiec”: Wanda Skowrońska, Stanisław Józefek, Lech Błoński i Grażyna Cholewa. Srebrną odznaką: Barbara Wiza, Tadeusz Kutela, Andrzej Fabiszewski. Brązową odznaką: Andrzej Sierosławski, Madalena Lachowicz, Danuta Golińska.


Ogłoszono wyniki konkursu na najładniejszą działkę do którego zakwalifikowano 13 działek. Grażyna i Henryk Cholewa, Agnieszka i Piotr Piasecki i Aniela i Tadeusz Kutel zdobyli najwięcej punktów. Zwycięzcy otrzymali puchary a pozostali uczestnicy konkursu zostali wyróżnieni dyplomami.


Z okazji 35 lecia PZD wyróżniono pięciu najstarszych działkowców oraz czterech działkowców za wieloletnią współpracę i zaangażowanie na rzecz rozwoju ogrodu.


Po oficjalnych uroczystościach działkowcy biesiadowali przy muzyce i grillu.

AK

 
 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio