Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

40-lecie ROD im. Emilii Gierczak w Koszalinie - 01.09.2016

W dniu 27.08.2016 roku Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Emilii Gierczak w Koszalinie zorganizował uroczyste obchody jubileuszu 40-lecia powstania Ogrodu. Impreza została zorganizowana w oparciu o obiekty Okręgowego Zarządu PZD i ROD Malwa w Koszalinie. 

Rodzinny Ogród Działkowy im. Emilii Gierczak powstał w 1976 roku jako ogród wojskowy. Sukcesywnie przez następne lata funkcjonowania, ogród się powiększał o kolejne tereny. W dniu dzisiejszym liczy 592 działki rodzinne rozmieszczone na pięciu terenach o powierzchni ponad 21 ha.

 

Z okazji tak doniosłego jubileuszu uczestników uroczystości zaszczycili swoją obecnością Pani Krystyna Kościńska Przewodnicząca Rady Miasta, Piotr Jedliński Prezydent Koszalina, Artur Wezgraj Radny Rady Miasta, Prezes OZ PZD Marian Sekulski oraz prezesi zaprzyjaźnionych ROD Malwa z Koszalina i ROD Pod Lasem z Niekłonic.

 

Prezydentowi Koszalina i Prezesowi  OZ PZD na wstępie uroczystości przedstawiciele działkowców ogrodu wręczyli symboliczny bochen chleba dożynkowego, za który Pan Prezydent podziękował jednocześnie życząc członkom ogrodu wszelkiej pomyślności. Następnie Władysław Duk Prezes Zarządu ROD przypomniał zebranym historie ogrodu, jego sukcesy ale i również porażki. W swoim wystąpieniu Prezes Zarządu ROD  podkreślił, że historia ogrodu pokrywa się z 35 letnią historią PZD, której jubileusz przypada w tym roku.

W imieniu Prezesa Polskiego Związku Działkowców Eugeniusza Kondrackiego, Prezes OZ PZD Marian Sekulski przekazał na ręce Prezesa Zarząd ROD okolicznościowy puchar             i pismo gratulacyjne. Prezes OZ   zwracając się do zebranych działkowców ogrodu podziękował im za dotychczasową działalność w ogrodzie i w Związku. życzył dużo zdrowia, pomyślności i dalszych sukcesów w funkcjonowaniu ROD. 

Zasłużeni dla ogrodu działkowicze zostali uhonorowani srebrnymi i brązowymi Odznakami Zasłużonego Działkowca, a użytkowników najładniejszych działek wyróżniono cennymi nagrodami książkowymi i dyplomami. 

Zarząd ogrodu otrzymał również życzenia sukcesów od zaprzyjaźnionych ogrodów.

Po zakończeniu części oficjalnej serwowano smaczne potrawy z grilla. Czas umilał zespół śpiewaczy „Karpaty”, a zabawa taneczna trwała do późna w nocy.

 

Sekretarz ROD

im. Emilii Gierczak Koszalin

Ryszard Nowak

 

 

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.