Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Jubileusz 35-lecia PZD połączony z obchodami Dnia Działkowca ROD "Sasanka" w Grudziądzu - 01.09.2016

27 sierpnia 2016 roku punktualnie o godzinie 16:00 rozpoczęła się  uroczystość Dnia Działkowca w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Sasanka” w Grudziądzu. Prezes zarządu ogrodu pan Stefan Dichting serdecznie powitał przybyłych działkowców, ich bliskich oraz opiekuna ogrodu panią Małgorzatę Jasińską, która przekazała życzenia oraz działkowe pozdrowienia od Prezesa OZ PZD pana Piotra Gadzikowskiego. Uroczystości ogrodowe zbiegają się z jubileuszem 35-lecia PZD i stały się wspaniałą okazją do wspólnego świętowania. Minione 35 lat to nie tylko trudy ciężkiej i owocnej pracy blisko miliona działkowców zrzeszonych w Polskim Związku Działkowców w całej Polsce na rzecz ogrodów działkowych ale i wiele sukcesów, które udało się odnieść. Wszak w dorobku mamy dwie ustawy, które zostały zainicjowane dzięki dalekowzroczności władz jednostki krajowej jako projekty obywatelskie, zwycięsko przeforsowane w obu izbach parlamentu.

  

Prezes zarządu poprosił zebranych, aby na chwilę myślami przenieśli się do Łazienek w Warszawie, a dokładnie do zespołu pałacowo-parkowego, który zbudowany został dla Marszałka koronnego Stanisława Herakliusza Lubomirskiego, przebudowany dla króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Kilkanaście lat temu będąc z wycieczką w tym miejscu w sercu utkwiła mi opowiadana przez przewodnika historia -  „otóż, Herakliusz Lubomirski nakazał swoim budowniczym, by przy głównym wejściu umieścił napis, mówiący, że ogród życzy sobie gościć ludzi poczciwych i życzliwych…” i chociaż my na naszej bramie umieściliśmy skromny napis ROD „SASANKA”, to z pewnością goszczą w nim sami wspaniali działkowcy, życzę więc nowym działkowcom, aby korzystali z życzliwości naszych działkowców i czuli się w naszym ogrodzie, jak w domu rodzinnym.

Świętujemy je zatem wspólnie i z tej właśnie okazji na wniosek zarządu ROD „Sasanka”,
 
  
 
Uchwałą nr 12/7/2016 Prezydium Okręgowego Zarządu Toruńsko-Włocławskiego, wyróżniło:
  • srebrną odznaką „Zasłużony Działkowiec”- pana Stefana Dichting;
  • brązową odznaką „„Zasłużony Działkowiec”- pani Danuta Granica, Katarzyna Lorenc,  pana Zenona Beszczyńskiego, Daniela Menerskiego, Witolda Menerskiego, Rafała Rednerskiego, Andrzeja Szymańskiego, Stanisława Niedźwieckiego
Ponadto zarząd wyróżnił działkowców za dbałość o działkę, pomoc zarządowi w pracach na rzecz ogrodu oraz poprawę stanu infrastruktury ogrodowej.

Po oficjalnych wystąpieniach nastąpiła część biesiadna połączona z rozlicznymi rozrywkami.
   
 
 
Tekst: Danuta Kyć
Foto: Weronika Jasińska

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.