Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD im. St. Staszica w Pile - 31.08.2016

27 sierpnia 2016 r. działkowcy z ROD im. St. Staszica w Pile obchodzili swoje święto – Dzień Działkowca. W obchodach działkowego święta udział udział wzięli zaproszeni goście: Eligiusz Komarowski Starosta Pilski i Marian Ostaszewski Sekretarz OZ PZD w Pile. Uroczystość, która byłą objęta patronatem honorowym przez Starostę Pilskiego, rozpoczęto odegraniem hymnu działkowców. Działkowców i zaproszonych gości powitał Andrzej Kierzkowski Prezes ROD. W swoim wystąpieniu przedstawił historię ogrodu oraz nawiązał do obchodzonego w tym roku jubileuszu 35-lecia PZD, podziękował za zaangażowanie członkom zarządu i komisji rewizyjnej oraz złożył życzenia działkowcom.

Sekretarz OZ Marian Ostaszewski przekazał życzenia od Prezesa Okręgowego Zarządu Mariana Praczyka (czytaj tutaj) oraz życzenia od Posła na Sejm RP Marcina Porzucka (czytaj tutaj).

Starosta Pilski Eligiusz Komarowski podziękował za zaproszenie, złożył życzenia działkowcom i zapewnił, ze będzie wspierał działalność rodzinnych ogrodów działkowych. Jak oświadczył jest  też działkowcem od 4 miesięcy i użytkuje działkę w jednym z ROD w Pile.

Zasłużonych działkowców udekorowano odznaczeniami związkowymi. Najwyższe odznaczenie „Za Zasługi dla PZD” otrzymali: Anna Węglarczyk, Elżbieta Zdunek i Roman Gryzło. Srebrną odznakę „Zasłużony Działkowiec: Mirosław Kwaśniewski. Brązowe odznaki „Zasłużony Działkowiec”: Barbara Tadych, Ewa Roszak, Helena Bąkowiak, Andrzej Gramza, Kazimierz Dusza, Jerzy Bąkowiak i Janusz Bąk.

Za wzorowe prowadzenie działki wyróżniono: Małgorzatę i Piotra Bańda, Janusza Bąka, Halinę i Lecha Borkowicz, Jadwigę i Jana Krawczyk, Gertrudę Kulawik, Krystynę i Zdzisława Magdzińskich, Mariolę i Adama Wojakiewicz i Stanisława Tylmana.

Prezes ROD złożył podziękowania gościom za honorowy patronat i życzenia oraz sponsorom za pomoc w organizacji uroczystości. Osobom tym wręczono koszyki z kwiatami i plonami z naszych działek. Po oficjalnych uroczystościach działkowcy biesiadowali przy muzyce. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

KA

 

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.