Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Obchody Dnia Działkowca Okręgu Zielonogórskiego - 31.08.2016

W okręgu zielonogórskim odbyły się w dniu 27.08.2016r, w Żarach okręgowe Dni Działkowca oraz uroczysty jubileusz 35-lecia Polskiego Związku Działkowców.

Działkowe dożynki odbyły się w na głównym placu Parku Przypałacowego. Tam od samego rana prezentowali swój dorobek działkowcy, którzy ustawili ponad 30 bardzo atrakcyjnych stoisk wystawowych z owocami, warzywami, kwiatami oraz przetworami.

Zwiedzający stoiska Rodzinnych Ogrodów Działkowych z Okręgu Zielonogórskiego mieli okazję obejrzeć i skosztować owoce, warzywa oraz wina i przetwory wyprodukowane przez działkowców. Ponadto można było podziwiać wieńce i kosze działkowych kwiatów. Nie zabrakło również wystaw ogrodowych kronik, które dokumentują ciekawe i ważne wydarzenia w historii poszczególnych ogrodów.

Uroczystości przyciągnęły wielu mieszkańców Żar oraz działkowców z różnych rejonów okręgu zielonogórskiego. Udział w obchodach wzięło ok. 500 osób, nie licząc mieszkańców miasta, którzy zwiedzali wystawy.

Honorowy patronat nad imprezą objęli prezes OZ M.Pasiński i Burmistrz Żar, Danuta Madej.
Oficjalna część uroczystości odbyła się na Scenie w Parku przypałacowym. Prezes OZ PZD, Marian Pasiński, przywitał przybyłych gości. Obecny był prezes zaprzyjaźnionego okręgu gorzowskiego, członek KR PZD - Piotr Wilms oraz władze miasta Żar na czele z Panią Burmistrz - Danutą Madej.

Powiat Żarski reprezentowała Pani Małgorzata Issel - Wicestarosta Żarski oraz Przewodnicząca Powiatu- Helena Sagasz.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz województwa lubuskiego: Wicemarszałek Województwa Lubuskiego – Stanisław Tomczyszyn, Tomasz Wontor –wiceprzewodniczący Sejmiku województwa lubuskiego oraz lubuscy parlamentarzyści: Katarzyna Osos i Jerzy Materna. Ponadto obecni byli: Wojciech Kozieja - dyrektor Departamentu Rolnictwa, Zasobów Naturalnych, Rybactwa i Rozwoju Wsi w Urzędzie Marszałkowskim oraz Waldemar Stępień - dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Uroczystość otworzył prezes OZ PZD – Marian Pasiński. Odnosząc się do miejsca tegorocznych obchodów Dni Działkowca stwierdził, że Miasto Żary jest przykładem jak powinna wyglądać współpraca samorządów lokalnych z działkowcami. Prezes odniósł się do wydarzeń jakie miały miejsce w ostatnim 35-leciu, z których za najważniejsze uznał znaczne powiększenie liczby ogrodów działkowych, uporządkowanie stanu prawnego gruntów, rozwój infrastruktury w ogrodach oraz walkę o utrzymanie praw działkowców i istnienie rodzinnych ogrodów działkowych i Polskiego związku Dzialkowców.

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio