Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD Nadole w Tarnobrzegu - 30.08.2016

20 sierpnia Zarząd ROD Nadole w Tarnobrzegu zorganizował Obchody Dni Działkowca połączone z Jubileuszem 35-lecia Ogrodu i jednocześnie Jubileuszem 35-lecia PZD.

Podwójne urodziny zgromadziły na placu rekreacyjnym Działkowców i zaproszonych gości.

To okazja do przypomnienia genezy  powstania ogrodnictwa działkowego w Polsce oraz jego znaczeniu w społeczeństwie. Przypominane są najistotniejsze osiągnięcia PZD dla społeczności działkowej.

Ogromne słowa uznania kierowane są w referatach okolicznościowych do Zarządu Krajowego Polskiego Związku Działkowców, a także do Zarządów Okręgowych.

Obchody Jubileuszów  rozpoczęła Prezes Maria Czyż referatem okolicznościowym w którym przypomniała ważne wydarzenia z życia PZD i istotne osiągnięcia oraz podziękowała Członkom Krajowej Rady  i Okręgowego Zarządu za pracę na rzecz Ogrodów działkowych pomoc i wsparcie dla Zarządów.

Podziękowała członkom Zarządu i Działkowcom za prace w Ogrodzie i wymieniła liczne inwestycje, które przez ostatnie lata udało się wykonać.

Szczególne podziękowania skierowała na ręce Prezydenta Grzegorza Kiełba i Samorządu  za dotacje przyznawane corocznie dla ROD Nadole i pozostałych tarnobrzeskich ogrodów.

Podziękowania  dyplomy i puchary  otrzymali też działkowcy, którzy w ostatnim czasie wyróżniali się pracą na rzecz ogrodu i wzorowo uprawiali swoje działki.

Wiceprezes OZP Jan Lis wręczył  odznaczenia PZD Zasłużonym Działkowcom.

W imieniu Krajowej Rady  przedstawiciel OZP oraz Kierownik Delegatury na ręce Pani Prezes przekazali puchar z okazji Jubileuszu ROD oraz pamiątkowy dyplom z najlepszymi życzeniami.

Prezydent Grzegorz Kiełb z okazji urodzin Ogrodu przekazał Działkowcom okolicznościowy grawerton z podziękowaniami i najlepszymi życzeniami dla całego Ogrodu.

Najlepsze życzenia w imieniu  działkowców z ROD Związkowiec  na ręce Pani Prezes złożył Prezes Aleksander Gruca i przekazał  piękny malowany na szkle obraz  od Działkowców ROD Związkowiec.

Następnie wszyscy działkowcy zasiedli do wspólnego biesiadowania. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

Aneta Komada

Kierownik Delegatury Rejonowej OZP PZD

foto PSK/JR UM Tarnobrzeg

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.