Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD Raj w Gorzycach - 29.08.2016

W sobotę 20 sierpnia obchody Dnia Działkowca połączone z obchodami Jubileuszu 35-lecia PZD  zorganizowano również w ROD RAJ Gorzyce.

Prezes Bogdan Mróz podziękował za zaangażowanie członkom zarządu oraz działkowcom, którzy dla satysfakcji i poczucia spełnienia swej misji, codzienną pracą na rzecz ogrodu i swych sąsiadów, przyczynili się do rozwoju i upiększania ogrodu.

Przypomniał historie powstania ogrodnictwa działkowego w Polsce i wspomniał najważniejsze osiągnięcia PZD dla Ogrodów i całej działkowej społeczności.

Uroczystości były okazją do odznaczenia najbardziej zasłużonych działkowiczów. Prezes Jan Lis pogratulował odznaczonym życząc dalszych sukcesów i wytrwałości.

Podczas uroczystości wręczono także puchary i dyplomy. Puchar Wójta Gminy Gorzyce w kategorii „najpiękniejsza działka” otrzymali: Zbigniew Faliszewski (I miejsce), Władysław Sygutowski (II miejsce), Jan Ziemian (III miejsce).

 

W kategorii „najciekawsza architektura” Puchar Przewodniczącego Rady Osiedla wręczono Janowi Barowi. Puchary Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w kategorii „warzywa i zioła” otrzymali: Franciszek Zięba, Józef Domagała, Zbigniew Kustra.

W kategorii „ekologiczne nasadzenia” Puchar Prezesa Ogrodów Działkowych „Raj” w Gorzycach otrzymali: Krzysztof Marzec, Grażyna Sokół, Stanisław Fietko. Zarząd Ogrodu wyróżnił także nestorów – Marię Tokarską i Józefa Truniarza.

Wszyscy wyróżnieni zostali obdarowani nawozami ufundowanymi przez Zakłady Chemiczne „Siarkopol”.

– Gratuluję wszystkim wyróżnionym. Dziękuję wam za utrzymywanie w tak znakomitym stanie „zielonych płuc” Gorzyc. Dzięki waszej pasji, z dorodnych owoców waszej pracy mogą korzystać także wasi najbliżsi. Ze strony samorządu – podobnie jak w minionym roku – w miarę naszych możliwości będziemy starali się wspierać wasze działania i pomagać w rozwoju ogrodów działkowych – mówił Leszek Surdy, wójt Gorzyc.

Po części oficjalnej Prezes zaprosił wszystkich do wspólnego biesiadowania, była wojskowa grochówka, kiełbaska z grilla a dla dzieci słodkości i napoje.

 

Aneta Komada

Kierownik

Delegatury Rejonowej OZP PZD

w Tarnobrzegu

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio