Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Jubileusz 65-lecia założenia ROD „Relaks” w Ostrowie Wielkopolskim - 29.08.2016

13 sierpnia  2016 roku w Rodzinnym Ogrodzie  Działkowym „Relaks” w Ostrowie Wielkopolskim (dawniej im. 22 Lipca)  odbyły się uroczystości jubileuszowe 65 – lecia założenia Ogrodu,  połączone z jubileuszem 35 – lecia Polskiego Związku Działkowców.

Rodzinny Ogród Działkowy  ”Relaks” w Ostrowie Wlkp. jest dużym ogrodem działkowym  o powierzchni ponad 28 ha, w którym  znajduje blisko 700  działek, jest ogrodem  dobrze urządzonym i  zorganizowanym, o bogatej infrastrukturze ogrodowej, z długoletnią tradycją działkową. W Ogrodzie znajduje się okazały Dom Działkowca.

W uroczystościach jubileuszowych wzięło udział kilkuset działkowców oraz zaproszeni goście w osobach:

  • Członek Krajowej Rady PZD, Prezes Okręgowego Zarządu PZD w Kaliszu Pan Jerzy Wdowczyk
  • Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Pani Marzena Wodzińska
  • Starosta Ostrowski Pan Paweł Rajski
  • Wiceprezydent Miasta Ostrowa Wlkp. Pani  Ewa Matecka
  • przedstawiciele Policji, z Komendantem Policji w Ostrowie Wlkp.
  • Prezesi Rodzinnych Ogrodów Działkowych z terenu Ostrowa Wlkp.
  • pracownicy Biura OZ PZD w Kaliszu
  • przedstawiciele mediów lokalnych

Uroczystości jubileuszowe otworzył i prowadził Wiceprezes Okręgowego Zarządu i jednocześnie Prezes ROD Pan Lech Kinda. Wiceprezes ROD Pan Stanisław Małecki  przedstawił historię Ogrodu.

Prezes Okręgowego Zarządu PZD w Kaliszu w swoim wystąpieniu omówił aktualną sytuację działkowców i zagrożenia dla ogrodów. Przekazał od Prezesa Związku Pana Eugeniusza Kondrackiego pozdrowienia i życzenia jubileuszowe oraz okazały puchar i dyplom okolicznościowy, co zostało przyjęte oklaskami ze strony uczestników uroczystości. Z okazji jubileuszu Prezes OZ przekazał w imieniu Prezydium OZ życzenia jubileuszowe, puchar kryształowy i dyplom oraz upominek rzeczowy w postaci nożyc elektrycznych do żywopłotu.

W części oficjalnej Prezes OZ PZD w Kaliszu wręczył zasłużonym działkowcom odznaczenia związkowe – złote, srebrne i brązowe odznaki „Zasłużony Działkowiec”.

Obecna na uroczystości Wicemarszałek Wielkopolski przekazała od Urzędu Marszałkowskiego życzenia jubileuszowe oraz zapewniła zebranych o swoim poparciu dla ogrodnictwa działkowego. Życzenia jubileuszowe przekazali także Pan Starosta Ostrowski i Pani Wiceprezydent Miasta.

Po oficjalnej uroczystości serwowano uczestnikom poczęstunek i napoje.

Uroczystości zakończono zabawą taneczną, która trwała do późnych godzin nocnych.

 

Dyrektor Biura

Jerzy Wdowczyk

 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio