Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Zasady wycinki drzew i krzewów - szkolenie dla płockich działkowców - 29.08.2016

20 sierpnia w świetlicy ROD im. T. Kościuszki w Płocku Delegatura Rejonowa OZM PZD w Płocku zorganizowała szkolenie dla działkowców dotyczące wycinki drzew i krzewów z ogólnych terenów płockich ROD oraz z indywidualnych działek użytkowników. Szkolenie to zostało zorganizowane wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie Delegatura w Płocku, przy dużym zaangażowaniu Dyrektora tej delegatury, p. Tomasza Kominka – radnego Miasta Płocka.

Prelegentami szkolenia była p. Wioleta Traczyk – specjalista ds. wycinki drzew i krzewów z płockiej Delegatury Urzędu Marszałkowskiego oraz p. Ludwik Ryncarz – dendrolog.

Przewodniczący Delegatury Rejonowej OZM PZD w Płock Marcin Werner powitał gości, prelegentów i uczestników szkolenia. Przypomniał zebranym zapisy regulaminu ROD dotyczące wycinki drzew, natomiast pozostali prelegenci wyjaśnili jakie kryteria prawne trzeba spełnić, by uzyskać zgodę na wycinkę drzew i krzewów. Wytworzyła się również merytoryczna dyskusja, podczas której wysunięto dwa ważne wnioski dla każdej ze stron szkolenia.

14045370_1089778634436681_1692541124_o

W związku z tym, że w szkoleniu brali udział również przedstawiciele zarządów płockich ROD, Dyrektor p. Tomasz Kominek wraz z Przewodniczącym Marcinem Wernerem przedstawili projekt Budżetu Obywatelskiego, który w ostatnich dniach został złożony do Urzędu Miasta. Omówili wstępnie zasady głosowania, a także rozreklamowania tej inicjatywy w taki sposób, aby uzyskała jak największą ilość poparcia, niezbędnego do wygrania 5. Edycji Budżetu Obywatelskiego w Płocku. A jest o co walczyć bowiem projekt działkowców zakłada budowę PŁOCKIEGO DOMU DZIAŁKOWCA. W obecnej chwili projekt ten przechodzi weryfikację formalną.

 

Marcin Werner

Przewodniczący Delegatury OZM PZD w Płocku

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.