Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Władze samorządu miasta Włocławek gośćmi jubileuszu 30-lecia ROD "Kłos" - 26.08.2016

Uroczyste obchody 30-lecia Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Kłos” we Włocławku odbyły się w sobotę, 20 sierpnia 2016 roku. Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz Okręgowego Zarządu Toruńsko – Włocławskiego Polskiego Związku Działkowców, w tym prezes – p. Piotr Gadzikowski, pierwszy wiceprezes – p. Leszek Konefał oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej – p. Janusz Pączkowski. Ze strony władz samorządu miasta uroczystość uświetniła zastępca prezydenta Włocławka p. Magdalena Korpolak-Komorowska wraz z przewodniczącym rady miasta - p. Jarosławem Chmielewskim.

Prezes Zarządu ROD – p. Marianna Pilich dokonała uroczystego otwarcia uroczystości od powitania przybyłych działkowców ogrodu jak również zaproszonych gości specjalnych. Z racji tak wyjątkowego święta, pani prezes przybliżyła historię powstania ogrodu oraz sylwetki osób, które na przełomie trzydziestolecia ogrodu w sposób wyjątkowy zapisały się na jego kartach historii.
 
 
Pani Magdalena Korpolak-Komorowska – Zastępca Prezydenta Miasta Włocławek, w swoim wystąpieniu w wyjątkowo ciepłych słowach zwróciła się do działkowców, dziękując im za pracę na działkach. Pracę, która bezpośrednio wpływa na wizerunek ogrodu tym samym przyczyniając się do wizerunku całego miasta. Pani Korpolak-Komorowska podczas swojego wystąpienia położyła nacisk także na kwestię ekologii, w tym uprawy owoców i warzyw oraz ziół przez działkowców. Produktów, które są obecnie bardzo pożądanymi na rynku, gdyż wszyscy tęsknimy i szukamy warzyw, które pachną i smakują tak jak te spożywane w czasach dzieciństwa.
 
 
Pan Jarosław Chmielewski – Przewodniczący Rady Miasta Włocławek także bardzo przychylnie wyraził się o ogrodach i działkowcach. Przy okazji pan przewodniczący zauważył, że dzisiejsze święto i możliwość bezpośredniej rozmowy z Panią Wiceprezydent może być dodatkowym atutem by władze miasta przychyliły się do przeprowadzenia koniecznych prac remontowych drogi dojazdowej do ogrodu „Kłos”. Po tych słowach nastąpiła burza oklasków.
 
 
Prezes Okręgowego Zarządu Toruńsko-Włocławskiego PZD złożył wszystkim zebranym podziękowania za ciągły trud wkładany w tworzenie i rozwój ogrodu, życząc zarazem aby działka była miejscem rekreacji i wypoczynku a obcowanie z przyrodą przynosiło dużo radości i satysfakcji. Z okazji jubileuszu Prezes OZ PZD przekazał na ręce Pani Marianny Pilich list gratulacyjny wraz z okolicznościowym pucharem.
 
 
Po części oficjalnej rozpoczął się blok imprez kulturalno-rozrywkowych z konkursami dla dzieci. Było wspólne biesiadowanie przy wspaniałej grochówce, tańce i zabawy do późnych godzin wieczornych.

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.