Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD "Pod Lipami" w Pile - 26.08.2016

20 sierpnia 2016 roku działkowcy z ROD Pod lipami w Pile świętowali Dnia Działkowca. Uroczystość rozpoczęto hymnem Polskiego Związku Działkowców. Następnie głos zabrał Prezes ROD Marian Nowiński, który powitał przybyłych działkowców oraz gości: Stanisława Lemieszkę Członka Prezydium Okręgowego Zarządu PZD w Pile oraz Starostę Pilskiego Eligiusza Komarowskiego, który objął patronat nad imprezą.

Stanisław Lemieszka w swoim wystąpieniu podziękował za zaproszenie. Po zwiedzeniu ogrodu stwierdził, że działki są pięknie zagospodarowane, a Zarząd dba o infrastrukturę ogrodową. Przekazał wszystkim działkowcom życzenia z okazji dnia działkowca.

Starosta Pilski Eligiusz Komarowski podziękował również za zaproszenie na uroczystość z okazji dnia działkowca. Dodał, że praca na działce to relaks. Zapewnił, ze będzie wspierał działalność rodzinnych ogrodów działkowych.

Stanisław Lemieszka wręczył przyznaną przez Prezydium Krajowej Rady PZD na wniosek zarządu ROD złotą odznakę "Zasłużonego Działkowca" pani Joannie Skoniecznej. Srebrną i brązowe odznaki "Zasłużony Działkowiec" przyznane przez Prezydium OZ PZD otrzymali Marian Nowiński, Irena Czaińska i Tadeusz Szczubeł.

Zarząd ROD wyróżnił również dyplomami i nagrodami rzeczowymi działkowców za pięknie zagospodarowane działki. Otrzymali je: Jadwiga Grzelak, Stanisław Góral, Stanisław Stępiół. Wyróżniono również Teresę i Jerzego Polaków za wieloletnią działalność społeczną w ROD.

Zarząd przygotował dla działkowców oraz dzieci wiele konkursów z nagrodami, które prowadziła Wioletta Janowska.

Działkowcy przy muzyce świętowali do późnych godzin wieczornych.

MF

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.