Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Przegląd zagospodarowania ROD "Pstrowskiego " w Elblągu - 25.08.2016

Rodzinny Ogród Działkowy im. Pstrowskiego w Elblągu posiada piękną kronikę założoną i prowadzoną przez kolejnych Prezesów. W 1946 roku ówczesny Prezes p. Jan Szweda, pięknie opisał istnienie i faktyczne powstanie tego ogrodu, z czasów przedwojennych, w okresie II wojny światowej i czasów powojennych.

 

Rodzinny Ogród Działkowy  im. Pstrowskiego w Elblągu zgodnie z opisem w kronice, istnieje od 1930 roku. Przetrwał czasy wojenne, a w 1946 roku władze Elbląga uznały ogród jako jeden z 15 ogrodów miasta Elbląg. Rok 1946 (70 lat temu) uznano za datę założenia ogrodu im. Pstrowskiego.

W 1981 roku ogród został przyjęty do PZD. W obecnej chwili ogród liczy 70 działek, o łącznej pow. ok. 3,5 ha. Blisko 60% to działki typowo wypoczynkowe a pozostałe rekreacyjno-warzywne.

W okresie 2011 - 2014 Zarząd pod kierownictwem p. Ryszarda Mikołajczyka przeprowadził  i wykonał wspólnie z działkowcami elektryfikację ogrodu  oraz  kapitalny remont świetlicy  pochodzącej z lat sześćdziesiątych. Począwszy od 2012 roku zarząd corocznie przeprowadza częściowe zabiegi remontowe  i konserwacyjne przy ogrodzeniu zewnętrznym ogrodu i inne niezbędne prace remontowe.

Prezes Ryszard Mikołajczyk angażuje się osobiście  w szereg działań na rzecz ogrodu, działkowców i ich rodzin m.in. jak na powyższym zdjęciu podczas organizacji  Dnia Dziecka 2016. Ogród posiada funkcjonalną świetlicę , która służy przede wszystkim zarządowi i działkowcom na organizacje szeregu przedsięwzięć integrujących środowisko o których szerzej możemy przeczytać na stronie internetowej tego ogrodu http://www.rodpstrowskiego.elblag.pl/

Z okazji zbliżającego się 70-lecia ogrodu życzmy w imieniu OZ PZD w Elblągu oraz komisji dalszych sukcesów w pracy na rzecz społeczności działkowej.

OZ i komisja dziękuje prezesowi i działkowcom za pomoc i współpracę w czasie realizacji przeglądu.


Zygmunt Wójcik

Przewodniczący Okręgowej Komisji do spraw oceny i analizy przebiegu przeprowadzenia przeglądu ROD  i działek  w Okręgu Elbląg

Stanisław WILGORSKI

Przewodniczący VI Rejonowej   Komisji do przeprowadzenia przeglądu ROD i działek

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.