Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Wystawa Korso Kwiatowe Chodzież 2016 - 25.08.2016

W dniu 21 sierpnia 2016 roku w Parku im. Ks. Dr Janusza Ostrowskiego w Chodzieży po raz 41. odbyła się wystawa pn. KORSO KWIATOWE CHODZIEŻ 2016. Wystawę zorganizowały Rodzinne Ogrody Działkowe miasta Chodzieży: „Zielony Zakątek”, „Kolejarz”, im. Powstańców Wielkopolskich, „Ceramik”, „550 -lecia Chodzieży”, im. Jordana, „Pod Gruszą” i „Bratek”. Zarządy ROD zaprezentowały na swoich stoiskach owoce, warzywa i kwiaty z działek. Wystawę różnych miodów i produktów pszczelarskich zaprezentowało na wystawie Koło Chodzieskich Pszczelarzy.

Wystawę otworzył Przewodniczący Kolegium Prezesów Henryk Koźlarek. Powitał wszystkich uczestników wystawy oraz przybyłych gości: Marię Fojt Wiceprezes Okręgowego Zarządu PZD w Pile, Mirosława Juraszek Wicestarostę Chodzieskiego, Jacka Gursz Burmistrza Chodzieży oraz Zygmunta Jańczaka Prezesa Koła Chodzieskich Pszczelarzy. Goście w swoich wystąpieniach podziękowali Zarządom ogrodów za piękne wystawy oraz za to, że mimo ciągle padającego deszczu wzięli udział w wystawie.

Wicestarosta Chodzieski Mirosław Juraszek wspólnie z Marią Fojt wręczyli wszystkim uczestnikom wystawy puchary i dyplomy od Starosty Chodzieskiego oraz puchary za udział w wystawie od Burmistrza Chodzieży. Mimo padającego deszczu wystawę zwiedziło wielu mieszkańców i działkowców Chodzieży.

Delegacja Chodzieskich Prezesów złożyła wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Poległym i Pomordowanym za Polskę i Wolność.

Zaproszeni goście zwiedzili wszystkie stoiska wystawowe. Wysoko ocenili na wszystkich stoiskach wykonane z owoców i warzyw kompozycje kwiatowe oraz zwierząt. Najwięcej tych kompozycji zaprezentowano na stoisku ROD „Pod Gruszą” w Chodzieży. Wykonały je Panie Renata Bartol i Katarzyna Kleczkowska.

Plony z wystawy Zarządy ogrodów przekazali do Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie, Jednostki Warsztaty Terapii Zajęciowej na rzecz dzieci niepełnosprawnych i potrzebujących pomocy oraz do Świetlicy Środowiskowej "Promyk Dobra" w Chodzieży.
Oprawę muzyczną zapewnił Chodzieski Dom Kultury.
MF

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.