Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

70-lecie ROD im. Gen. Władysława Sikorskiego w Kwidzynie - 25.08.2016

W Rodzinnym Ogrodzie Działkowym im. Gen. Władysława Sikorskiego w Kwidzynie w Dniu Święta Działkowców 20 sierpnia 2016r. uroczyście obchodzono 70-lecie ogrodu. Ten wspaniały jubileusz połączono z przypadającą rocznicą 35-lat działalności Polskiego Związku Działkowców.

SONY DSC

Z zaproszonych gości obecnością zaszczycili nas: Wiceprezes Okręgu Pomorskiego PZD w Gdańsku Stanisław Kasperek, Zastępca Przewodniczącej Krajowej Komisji Rewizyjnej PZD w Warszawie o Przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej PZD w Gdańsku Bogusław Dąbrowski, Członek Zarządu Okręgu Pomorskiego w Gdańsku Józef Matwies, Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta Mariusz Wesołowski, Burmistrz Miasta Kwidzyna Piotr Halagiera, Przewodniczący Rady Powiatu Jerzy Śnieg, oraz sponsorzy: w zastępstwie za Pełnomocnika d/s. Nauki i Kształcenia –  prof. dr hab. Krystynę Strzałę z Powislańskiej Szkoły Wyższej w Kwidzynie Pani Marta Czermińska, Jerzy Kogut z Firmy Zielony Ogród-Centrum Ogrodnicze Mareza, Bogdan Mielczarek Usługi Ogólno-Budowlane DOMBUD, jako sponsorzy prywatni Rafał Wierzbicki i Jerzy Śnieg.

SONY DSC

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 13:00 hymnem działkowców. Następnie powitano wszystkich obecnych. W swoim wystąpieniu prezes Zarządu Ogrodu Jaroslaw Parus mówił o 35- leciu PZD i 70- leciu Ogrodu przedstawiając historię ogrodnictwa działkowego w mieście Kwidzynie, która według nieoficjalnych źródeł sięga XIX wieku roku 1871.

Przedstawiciel Krajowej Rady PZD – Bogusław Dąbrowski wręczył Prezesowi Ogrodu puchar upamiętniający 70 – lecie ROD ufundowany przez Krajową Radę PZD i Dyplom uznania Prezydium Krajowej Rady PZD z okazji jubileuszu podpisany przez Prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego, oraz list gratulacyjny w imieniu Krajowej Komisji Rewizyjnej PZD podpisany przez Przewodniczącą KKR PZD Marię Fojt. Wręczył również list gratulacyjny w imieniu Okręgowej Komisji Rewizyjnej PZD w Gdańsku podpisany przez przewodniczącego Bogusława Dąbrowskiego.

SONY DSC

Pisemne życzenia, które zostały odczytane przekazał Prezes Okręgowego Zarządu PZD w Szczecinie Tadeusz Jarzębak, który jest również Wiceprezesem Krajowej Rady PZD.

Puchar od Okręgowego Zarządu Pomorskiego PZD i list gratulacyjny podpisany przez Prezesa Czesława Smoczyńskiego wręczył pan Stanisław Kasperek.

Gratulacje z okazji jubileuszu 70 – lecia i Podziękowanie za szczególny sposób integracji społeczności lokalnej od Burmistrza Miasta Kwidzyna Andrzeja Kszysztofiaka wręczył Burmistrz Piotr Halagiera, a w imieniu przewodniczącego Rady Miasta gratulacje złożył Mariusz Wesołowski.

SONY DSC

W imieniu Rady Powiatu Kwidzyna i Starosty Powiatu Kwidzyńskiego gratulacje złożył Przewodniczący Rady Powiatu Jerzy Śnieg.

W trakcie uroczystości wręczane były również brązowe i srebrne odznaki „ZASŁUŻONY DZIAŁKOWIEC”, puchary i dyplomy za wzorową uprawę działki.

Podziękowania dla władz lokalnych za wspieranie działalności naszego ogrodu, a sponsorom za pomoc finansową w organizacji jubileuszu 70 – lecia ROD w imieniu Zarządu ROD i działkowców przekazał Prezes Zarządu Jaroslaw Parus i Wiceprezes Zarządu Bolesław Telega.

SONY DSC

W trakcie uroczystości zostały puszczone gołąbki pokoju, których odlot został nagrodzony głośnymi brawami.

Dzięki pomocy sponsorów, komitet organizacyjny przygotował wiele gadżetów upamiętniających te dwie rocznice, takie jak długopisy reklamowe, breloczki do kluczy, smycze do kluczy, chorągiewki reklamowe z barwami PZD, na których umieszczono dwa napisy: 35-LAT  PZD i 70-LECIE ROD IM. GEN. WŁADYSŁAWA SIKORSKIEGO w Kwidzynie, czapeczki i koszulki z napisem jubileusz 70 – lecia ROD. Przygotowano wiele atrakcji takich jak np: gry i zabawy dla najmłodszych, wystawę płodów działkowych, loterię fantową, w której każdy los wygrywa, stoisko z miodem, prezentację sprzętu ogrodniczego firmy Zielony Ogród-Centrum Ogrodnicze Mareza – sponsora naszej imprezy i stoisko Powiślańskiej Szkoły Wyższej w Kwidzynie, również naszego sponsora. Działające w ogrodzie od kilku lat Koło Gospodyń Działkowych przygotowało wspaniały poczęstunek, ponad 700 pierogów z różnym farszem, leczo, bigos, chleb ze smalcem i ogórkiem, różne wypieki ciast działkowych, no i oczywiście tort wielkości stołu, którym obdzielono 300 biesiadników biorących udział w imprezie. Biesiadę umilał występ zespołu folklorystycznego POWIŚLANKI, do tańca przygrywał zespół „ SZURY” wszyscy mogli posilić się jedzeniem firmy kateringowej.

 Jak co roku dopisała wspaniała pogoda, chociaż jest wielka tajemnicą, jak to się dzieje, że nad naszym ogrodem niebo w piątek jest pochmurne, jest zimno i pada deszcz, w Dzień Działkowca w sobotę jest słonecznie i ciepło, a w niedzielę znowu deszcz. I niech tak będzie przez następne lata.

Prezes Zarządu

Jarosław Parus

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.