Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

"Wczasy na działakch" w ROD 35-lecia w Zielonej Górze - 24.08.2016

W ROD „35 lecia” w Zielonej Górze odbyły się z inicjatywy  radnego  Andrzeja Bocheńskiego oraz Lubuskiego Zarządu Wojewódzkiego PKPS (od 8 do 21 sierpnia br). wczasy dla seniorów. Projekt nosił nazwę „Wczasy na działkach” i powstał przy pełnej akceptacji Prezydium OZ PZD i Zarządu ROD 35-lecia w Zielonej Górze.

Zarząd ROD oddał do dyspozycji dom działkowca, gdzie Seniorzy każdego dnia przebywali,  prowadzili rozmowy,  spotykali się z ciekawymi ludźmi, uczestniczyli w konkursach, odbywali spacery po ogrodzie, bawili się przy muzyce. Dużą zaletą była możliwość przebywania na świeżym powietrzu, w naturalnym środowisku, wśród zieleni. Opiekunami wczasowiczów byli na co dzień Janina Białowąs i  Zbigniew Pędziński z Lubuskiego ZW PKPS oraz gospodyni domu działkowca ROD 35-lecia.

Wczasowiczów odwiedził Prezes OZ PZD Marian Pasiński i  wiceprezydent Zielonej Góry, Wioleta Haręźlak. Odbyły się spotkanie z lubuskim bardem -  Maciejem Wróblewskim, z dziennikarzem „Gazety Lubuskiej” – Czesławem Wachnikiem,  prawnikiem -  Kazimierzem Pańtakiem, dzielnicową – Izabelą Walentynowicz. Gośćmi wczasowiczów były dzieci z Fundacji „Klub Otwartych Drzwi”. W wszystkich spotkaniach mogli uczestniczyć również działkowcy.

„Wczasy na działkach” organizowane były w takiej formie po raz pierwszy i inicjatywa ta została bardzo dobrze przyjęta przez uczestników. Dobrze rokuje też nawiązana współpraca Lubuskiego  ZW PKPS  i zarządu ROD „35 lecia”, jest więc nadzieja, że zebrane w tym roku doświadczenia  będą owocować w roku przyszłym – z dużym pożytkiem dla ludzi trzeciego wieku.

Joanna Mikołajczyk

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio