Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

40-lecie ROD "Zacisze" w Chełmicy Dużej - 24.08.2016

20 sierpnia 2016 roku o godzinie 15:00 rozpoczęła się uroczystość 40-lecia Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Zacisze” w Chełmicy Dużej. Celebracja jubileuszu rozpoczęła się od powitania przybyłych działkowców i gości specjalnych przez prezesa zarządu ROD „Zacisze” Włodzimierza Maciejewskigo. W śród gości specjalnych należy wyróżnić Prezesa Okręgowego Zarządu Toruńsko-Włocławskiego PZD wraz z Jego Pierwszym Wiceprezesem - Leszkiem Konefałem oraz Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej – Janusza Pączkowskiego.

Z racji tak wyjątkowego jubileuszu nie obyło się bez przywołania historii i dziejów rozwoju ogrodu. Po przedstawieniu rysu historycznego ogrodu, Prezes Okręgowego Zarządu w asyście Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej dokonał udekorowania zasłużonych działkowców dyplomami okolicznościowymi oraz odznaczeniami związkowymi. Wielu działkowców nie kryło zaskoczenia i wzruszenia, że ich wkład pracy jest dostrzegany przez innych. Dla tych osób pomaganie sąsiadom czy wykonywanie prac dla dobra całej społeczności działkowej nie jest czymś nadzwyczajnym,  jest to naturalna rzecz, stąd zaskoczenie połączone wręcz z drobną dozą zawstydzenia. Tacy ludzie to skarb, a ten ogród ma takich skarbów mnóstwo. Srebrną odznaką Zasłużonego Działkowca wyróżnieni zostali: Anna Kwiatkowska, Janusz Leszczyński, Benedykt Tracz. Natomiast Złotą Odznaką Zasłuzonego Działkowca uhonorowani zostali: Jadwiga Staszewska, Ryszard Czyżewski.
 
 
Prezes zarządu rod otrzymał z rąk prezesa OZ PZD okolicznościowy puchar oraz dyplom. Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczął się blok kulturalno-rozrywkowy z wieloma grami i zabawami dla najmłodszych ale też i dla starszej części działkowców.
Ze swojej strony życzymy wszystkiego najlepszego i kolejnych co najmniej czterdziestu lat!
 
 
Autor:Dyrektor Biura OZ PZD- Piotr Gadzikowski

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio