Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD "Rybnica" we Włocławku - 24.08.2016

20 sierpnia 2016 roku na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Rybnica” we Włocławku odbyło się coroczne święto przez wielu działkowców nazywane potocznie dożynkami. Dzień Działkowca bo taka jest prawidłowa nazwa tego święta, zaszczyciła pani Wiceprezydent Miasta Włocławek Barbara Moraczewska, ze strony władz Okręgu Toruńsko-Włocławskiego PZD na uroczystość przybyli: Prezes OZ PZD – p. Piotr Gadzikowski, Wiceprezes OZ PZD – p. Leszek Konefał oraz Przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej – p. Janusz Pączkowski.

 
Po otwarciu uroczystości przez prezesa rod – p. Zdzisława Drzewieckiego, który po powitaniu działkowców oraz znamienitych gości, po krótce zapoznał zebranych z wynikami ogrodu, przedstawiając najważniejsze osiągnięcia z realizowanego planu pracy na rok bieżący. Następnie głos zabrała pani Wiceprezydent, która w bardzo ciepłych słowach wyraziła się o ogrodach działkowych i ich wyjątkowej roli dla miasta i społeczeństwa. Po czym głos zabrał Prezes Okręgowego Zarządu Toruńsko-Włocławskiego PZD, który złożył podziękowania działkowcom i członkom organów statutowych za ich wkład pracy wkładany zarówno w uprawiane działki jak i działalność społeczną na rzecz ogrodu. Korzystając z nadarzającej się okazji pan prezes zaprosił wszystkich chętnych do udziału w Okręgowym Dniu Działkowca, którego gospodarzem w tym roku jest miasto Włocławek.
 
 
 
Zarząd ROD „Rybnica” we Włocławku dołożył wszelkich możliwych starań by uroczystość była wyjątkowa i każdy mógł czuć się dobrze. Szczególny nacisk położony został na zajęcia dla najmłodszych. Stad też, dla nich to poświęcony był cały blok zajęć ruchowych, konkursów, quizów połączonych z nagrodami i słodkim poczęstunkiem.

Dorosła część działkowców przygotował stół dożynkowy, który budził ogromne zainteresowanie. Oczywiście był gorący poczęstunek, ciasto i wspólne biesiadowanie przy dobrej muzyce.
 
Barbara Ostrowska 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio