Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Obchody Dnia Działkowca na ziemi iławskiej - 23.08.2016

Okres upalnego lata, sprzyja organizowaniu w ogrodach działkowych licznych uroczystości z okazji działkowego święta, jakim są Dni Działkowca. W celu upamiętnienia powstania w latach 80-tych ubiegłego stulecia ogrodów działkowych na ziemi iławskich pod koniec lipca zorganizowano na ogrodzie ROD Podleśny w Iławie doroczne święto plonów.

DSC00332

Na uroczystość tę licznie przybyli działkowcy wraz z całymi rodzinami tego ogrodu oraz działkowcy z ogrodów iławskich. W święcie tym uczestniczyli również przyszli kandydaci na działkowców, jak i sympatycy ogrodów.

Otwierając uroczystości Pan Prezes ogrodu Edward Bojko w swoim wystąpieniu dziękował działkowcom za uzyskane osiągnięcia w pracy na rzecz rozwoju ogrodu, za dobrze utrzymane i modernizowane działki. Dużo ciepłych słów skierował do tych działkowców, którzy dodatkowo udziałem swojej pracy przyczynili się do modernizacji ujęcia wodnego dla ogrodu. Złożył również podziękowanie władzom miasta Iławy, Krajowej Radzie PZD i Okręgowemu Zarządowi PZD za udzieloną dużą pomoc w realizowaniu tej inwestycji ogrodowej.

Pan Prezes dużo ciepłych słów skierował również do nowego - młodego pokolenia działkowców, stwierdzając między innym, że to od nich w przyszłości zależeć będzie istnienie i rozwój ogrodów działkowych w Polsce.

Pan Prezes życzył również wszystkim uczestnikom pomyślności i miłej zabawy.

W uroczystości uczestniczyli również: Burmistrz Miasta Iławy Adam Zyliński i Wiceprezes OZ Warmińsko - Mazurskiego PZD Jan Kamiński.

Jan Kamiński w swym wystąpieniu nawiązał do zbliżających się uroczystości 35-lecia powstania PZD, przypominając zarys historyczny rozwoju ogrodnictwa działkowego w Polsce. Natomiast Pan Burmistrz, Adam Zyliński pogratulował Zarządowi Ogrodu, działkowcom za uzyskane osiągnięcia w minionym okresie, zapewniając działkowców o dalszym udzielaniu wsparcia przez Samorząd Miejski w rozwoju ogrodów iławskich. Po przemówieniach i wręczeniu nagród osobom startującym w konkursach, w tym strzeleckim, przy gorącej grochówce, uczestnicy "pikniku" bawili się do późnych godzin nocnych.


Jan Kamiński
Wiceprezes Okręgowego Zarządu 
Warmińsko-Mazurskiego PZD w Olsztynie  

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio