Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Wiceprezydent Miasta Włocławek z wizytą u działkowców ROD "Przyszłość" - 22.08.2016

13 sierpnia br. w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym Przyszłość we Włocławku odbyło się uroczyste świętowanie „Dnia Działkowca” i Jubileuszu 35-lecia PZD. Wpośród zaproszonych gości obecnością swoją zaszczycili nas Wiceprezydent Miasta Włocławka Pani Barbara Moraczewska oraz z ramienia Okręgowego Zarządu Toruńsko-Włocławskiego PZD Pan Stefan Bronowski. 

Otwarcia uroczystości dokonał prezes zarządu Andrzej Trojanowski witając gości i wszystkich działkowców. W swoim przemówieniu przypomniał, że w roku ubiegłym obchodziliśmy 70 rocznicę założenia naszego ogrodu w tym roku natomiast 35 lecie PZD. Pani Vice Prezydent pani Barbara Moraczewska dziękując za zaproszenie przedstawiciela Miasta mówiła, że pozwoliła sobie wcześniej przyjechać i zwiedzić nasz ogród. Zobaczyła, co prawda tylko część ogrodu, ale napotkała zadbane i pięknie działki. Podziwia działkowców, którzy z takim oddaniem o nie dbają. Podkreśliła, że działki mają duże znaczenie dla miasta. Są to wspaniałe oazy zieleni, na których aktywnie spędzają czas zarówno młodzi z dziećmi jak i seniorzy.
 

  
 
Pan Stefan Bronowski członek Okręgowego Zarządu Toruńsko Włocławskiego PZD w swoim przemówieniu nawiązał do odbywających się właśnie w ogrodach dożynek działkowych połączonych z obchodami 35-lecia PZD. Takie spotkania to okazja do podsumowań działalności organów statutowych na wszystkich szczeblach. Korzystając z okazji zaprosił zebranych na odbywające się 10 września br Okręgowe Dni Działkowca. Zaszczytu ich organizacji dostąpił w tym roku Włocławek. Dożynki rozpoczną się mszą świętą, uroczystości oficjalne są w Szkole Podstawowej nr 23 a później na ogrodach działkowych „Pigwa” i „Zalesie”. Szczegóły całej uroczystości umieszczono na afiszach przekazanych do każdego z ogrodów.
 
 
Prezes Andrzej Trojanowski podziękował gościom za przemówienia i prosił o wspieranie działalności ogrodów.

Wspominając zeszłoroczny jubileusz i wydaną w formie broszury historię naszego ogrodu wspomniał o zakończeniu prac nad „Kroniką ROD Przyszłość” Ogrodu z 71 letnią tradycją.

Wszystkich zainteresowanych zaprosił do jej oglądania. Poinformował, że podczas tegorocznej uroczystości Zarząd postanowił uhonorować działkowców, którzy aktywnie działają zarówno w organach statutowych jak i pozostałych osób szczególnie zaangażowanych w życie ogrodu.

Wyróżnienia otrzymali:

Srebrną odznakę „Zasłużony Działkowiec”
 1. Andrzej Trojanowski - Działka nr 105
 2. Władysław Tomczak - Działka nr 38A
 3. Jakub Berliński - Działka nr 329
 4. Jerzy Nowacki - Działka nr 220
 5. Marianna Wiśniewska - Działka nr 195
Brązową odznakę „Zasłużony Działkowiec”
 1. Zenon Górecki - Działka nr 39
 2. Stanisław Daroszewski - Działka nr 310
 3. Halina Rucińska - Działka nr 211
 4. Barbara Maciejewska - Działka nr 292
 5. Krystyna Trojanowska - Działka nr 105
 6. Elżbieta Boniecka - Działka nr 299
 7. Leonard Janke - Działka nr 144
 8. Adam Mazurowski - Działka nr 317
Na koniec części oficjalnej Prezes zaprosił wszystkich do wspaniałej zabawy.
Tańce i biesiadowanie trwało do późnych godzin nocnych.
 
 
 
Opracowanie M.Wiśniewska

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.