Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Wystawa Kwiatów i Plonów w ROD "Odrodzenie" w Zabrzu - 22.08.2016

Duży Rodzinny Ogród Działkowy "Odrodzenie" w Zabrzu liczący ponad 10 ha powierzchni i 243 działki rodzinne może poszczycić się organizacją Wystawy Kwiatów i Plonów, która tradycyjnie została zorganizowana w świetlicy ogrodu działkowego. Wszystkie eksponaty w postaci plonów ogrodowych takich jak: kwiaty, owoce, warzywa, przetwory wyprodukowane z własnych plonów i wiele innych dostarczyli działkowcy.

Dobrze wiemy, że na terenach ogrodów działkowych, które zachwycają swoją bioróżnorodnością znajduje się wiele gatunków warzyw, owoców i kwiatów o które działkowcy szczególnie dbają. Organizacja takiej wystawy daje szanse pochwalenia się swoimi uprawami oraz pokazania piękna ogrodów działkowych.

Na bazie dostarczonych eksponatów Zarząd ROD przygotował  wystawę oraz zorganizował loterię fantową, w której  główną nagrodę stanowił tablet multimedialny. Nie zabrakło również wystawy kronik ogrodowych, które dokumentują ciekawe i ważne wydarzenia w historii ROD "Odrodzenie". Podczas wystawy zebrano kwotę 506 zł jako datki na dwie Msze Św. za działkowców żyjących, druga za działkowców zmarłych.

Godziny popołudnie wystawy dotyczyły loterii fantowej. Działkowcy chętnie brali w niej udział mając na uwadze szczytny cel w jakim została przeprowadzona, bowiem uzyskany dochód z loterii został przekazany dla Zakonu Posługujących Chorym - Ojcowie Kamilianie w Zabrzu. Cieszymy się,  że w ten sposób działkowcy mogą pomóc wszystkim chorym i potrzebujących.

Zorganizowana impreza bardzo podobała się działkowcom jak również przybyłym gościom. Pięknie wystrojona sala i okazałe bukiety kwiatów przyciągały wzrok. Liczymy, że w przyszłym roku impreza będzie jest lepsza.

 

Tadeusz  Zdebski  - Prezes Zarządu ROD "Odrodzenie" w Zabrzu

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.