Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

40-lecie ROD "Oaza" w Grudziądzu - 19.08.2016

13 sierpnia 2016 roku w Domu Działkowca ROD „Oaza” w Grudziądzu licznie zebrali się odświętnie ubrani działkowcy tego ogrodu. Powód był wyjątkowy, gdyż w tym roku przypada 40 rocznica powstania ogrodu.

Otwarcia uroczystości dokonał prezes zarządu rod „Oaza” Pan Mieczysław Chrapiński, który powitał działkowców ogrodu i gości specjalnych, wśród których należy wymienić Prezydenta Miasta Grudziądza – Pana Roberta Malinowskiego oraz przedstawicieli władz Okręgu z Prezesem OZ PZD – Panem Piotrem Gadzikowskim na czele. Po powitaniu znamienitych gości, zebrani powstali gdyż został odtworzony hymn Polskiego Związku Działkowców. Następnie Pan Mieczysław Chrapiński przypomniał zebranym rys historyczny ogrodu. W swoim wystąpieniu prezes zarządu rod wymienił wielu działkowców, którzy od dnia założenia ogrodu nadal uprawiają swoje działki ale też aktywnie uczestniczą w życiu ogrodu i pracach dla dobra ogółu. Niewątpliwie do takich osób należy Jerzy Kozminski, który od 40 lat udziela się społecznie i nie ma w ogrodzie centymetra ziemi, której by nie znał jak również elementu ogrodu, przy którym by nie pracował. Kolejnym punktem uroczystości były wystąpienia zaproszonych gości. Pan Piotr Gadzikowski odczytał treść listu gratulacyjnego oraz przekazał na ręce Pana Mieczysława Chrapińskiego puchar, upamiętniający to wyjątkowe święto. Pan Prezydent Grudziądza w swoim wystąpieniu podkreślił rolę i zasługę istnienia ogrodów działkowych dla miasta oraz ich pozytywny wpływ na zdrowie mieszkańców. Przy okazji zapewnił, iż żaden z 53 ogrodów położonych na terenie miasta nie jest zagrożony likwidacją pod jakąkolwiek inwestycję.
 
  
 

  
 
 
Przy okazji tak wyjątkowej uroczystości nie mogło zabraknąć wyróżnień i nagród dla wybitnych działkowców. Oczywiście nie obyło się bez specjalnego poczęstunku i słodkości. Było wspólne odśpiewanie „Sto lat” i degustacja przepysznego tortu czekoladowego.
Wspólne biesiadowanie połączone z tańcami trwało do późnych godzin nocnych.
 
 
Małgorzata Jasińska

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio