Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD Relax w Praszce - 17.08.2016

Dożynki w w ROD Relax w Praszce mają swoją tradycję. Obchodzone są corocznie i mają wysokie społeczne uznanie. W dniu 12 sierpnia 2016 r. nie było inaczej. Przybyli miejscowi notable, z burmistrzem Praszki Jarosławem Tkaczyński na czele, PZD reprezentował Bartłomiej Kozera, prezes Okręgu. Impreza zaczęła się od zabaw dla dzieci, które chętnie w nich uczestniczyły. Potem wystąpiła Ochotnicza Straż Pożarna z Praszki, popisując się gaszeniem płonącego samochodu.

Działkowcy wystawili swoje plony – wśród warzyw w oczy rzucał się bocian misternej roboty. Korpus miał z kapusty pekińskiej, na szyję poszedł por, nogi to marchewki, dziób paprykowy. Piękny pomysł. Bukiety także były pełne inwencji.

Część oficjalna to odznaki brązowe i srebrne PZD, dyplomy wyróżniającym się działkowcom oraz nagrody dla wystawiających warzywa, owoce i kwiaty. Potem były przemowy gości i zabawa taneczna. Towarzyszył jej grill, beczka piwa i doskonałe humory.

Ogród liczy niewiele ponad 200 działkowców. W zabawach uczestniczyła niemal połowa. A wszyscy bawili się świetnie. To zasługa dobrze funkcjonującego zarządu z prezesem Edwardem Szańcem na czele.

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.