Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Obchody Dnia Działkowca w ROD XX-lecia w Inowrocławiu - 17.08.2016

W dniu 13.08.2016 roku w ROD XX-lecia w Inowrocławiu obchodzony był Dzień Działkowca. W ramach jego obchodów w tym samym dniu dla najmłodszych milusińskich przygotowaliśmy działkowy Dzień Dziecka. Były gry i zabawy, konkursy oraz wspólne malowanie różnymi technikami malarskimi. Dzieci mogły wybrać wzór ozdobnego rysunku malowanego na ich twarzy, a także zaprezentować umiejętności recytatorskie i wokalne, za które otrzymały upominki. Dzieci poczęstowaliśmy ciepłymi parówkami z soczystymi ogórkami kiszonymi oraz smacznym chlebem ze smalcem. Nie zabrakło ,"pysznych pączków", soków i ulubionych przez dzieci napoi.

W zabawie dzieciom towarzyszyli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

Na festynie zorganizowanym przez Zarząd ROD im. XX-lecia w Inowrocławiu policjanci promowali bezpieczeństwo. Mundurowi rozmawiali z dziećmi na temat m.in. bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji. Na uczestników czekały edukacyjne książeczki oraz liczne elementy odblaskowe. Każdy chętny mógł wziąć udział w konkursie z promilogooglami. Po ich założeniu możemy zaobserwować, jak zachowuje się osoba, która spożywała alkohol.

Przy okazji dzielnicowi wręczyli działkowcom ulotki, plakaty oraz specjalne naklejki ostrzegające przed oszustwami, których ofiarami są osoby starsze.

Niezapomnianą atrakcję dla dzieci stanowiła wizyta strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr z 2 z ulicy Toruńskiej, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu. Wszystkie Dzieci mogły wcielić się w rolę strażaka. Siedząc za kierownicą wozu gaśniczego, przy ryku syreny alarmowej, pędzić w pełnym rynsztunku bojowym do działań gaśniczych z wężem w ręku.

Radości i uśmiechów nie było końca. Wszystkim Działkowcom za przygotowany Dzień Dziecka, milusińscy podziękowali wykonaną własnoręczni laurką, którą można podziwiać w świetlicy.   

Dzień Działkowca uroczyście obchodzili również dorośli:  

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.