Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD „Pod Brzozą” w Bydgoszczy - 11.08.2016

W sobotę 6 sierpnia 2016 r. przy trochę kapryśnej pogodzie odbyło się doroczne Święto Działkowców w ROD „Pod Brzozą” w Bydgoszczy. Oficjalna część uroczystości rozpoczęła się o godz. 17.00, którą poprowadził Sekretarz Zarządu ROD – Jacek Szamrowicz. Na początku na stojąco odsłuchano hymn Polskiego Związku Działkowców. 


Następnie głos zabrał Prezes Zarządu ROD - Józef Chodenionek. Powitał serdecznie wszystkich działkowców, ich rodziny i przybyłych gości. W szczególności przywitał nowych użytkowników działek, oraz zespół „Rolantic”, który zabezpieczał oprawę muzyczną uroczystości.

W swoim krótkim wystąpieniu Prezes przypomniał główne kierunki działania Polskiego Związku Działkowców i ROD w kadencji 2015-2019.

Podziękował działkowcom ROD za organizację w dniu 26 maja br. Dnia Dziecka i po raz pierwszy Dnia Otwartego Ogrodu oraz organizację i przygotowania działek do spotkania w dniu 16 lipca br. w ogrodzie dla Koła Miłośników Kwiatów, funkcjonującego przy Okręgu w Bydgoszczy.


Główne wyróżnienie otrzymała Pani Zofia Niedzielska, która z rąk Prezesa Zarządu ROD otrzymała nagrodę rzeczową – książkę „Vademecum działkowca”, ufundowaną przez Prezydium Okręgowego Zarządu w Bydgoszczy 
w dowód uznania za rzetelne i sumienne prowadzenie księgowości w latach 1999 – 2016 w naszym ogrodzie.            


W konkursie „Wzorowa Działka 2016”  I miejsce  zajęli Państwo Jadwiga i Andrzej Marmurowicz. Laureaci otrzymali  puchar i dyplom gratulacyjny.

Natomiast w konkursie „Najładniejsza Działka Rekreacyjna 2016” I miejsce    zajęła Pani Felicja Hadrych - Górecka. Laureatka, sympatyczka Koła Miłośników Kwiatów otrzymała puchar i dyplom  gratulacyjny.


Od Zarządu ROD nagrodę rzeczową – książkę otrzymał Pan Włodzimierz Witkowski  z dz. 35 w podziękowaniu za ponad 10-cio letnią pracę w strukturach Zarządu ROD „Pod Brzozą” w Bydgoszczy oraz sumienne i odpowiedzialne pełnienie funkcji Skarbnika i Kasjera ROD.

Wszyscy działkowcy i przybyli goście konsumowali smaczną grochówkę z pieczywem, a dzieci otrzymały dodatkowo słodycze i napoje.

    
Zabawa taneczna z niespodziankami przy muzyce trwała do późnych godzin nocnych.


Opracował: J.Chodenionek

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio