Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Przegląd zagospodarowania ogrodu i działek w ROD „Czerwona Róża” w Gliwicach - 21.07.2016

16 lipca br. w ROD „Czerwona Róża” w Gliwicach komisja nr 6 dokonała przeglądu ogrodu i działek. Ogród powstał 1982roku na przeszło 3ha wśród pól, około 1km od ul. Daszyńskiego. W ogrodzie jest energia elektryczna, a z brakiem bieżącej wody działkowcy radzą sobie nieźle magazynując deszczówkę. Podstawowych informacji o ogrodzie udzielił nam prezes pan Antoni Pacek, który również oprowadzał nas po ogrodzie.

Ogród jest dobrze zagospodarowany, posiada duże, wygodne parkingi i aleje umożliwiające konieczne wjazdy na jego teren. Dom Działkowca i zadbany teren wokół niego zapewniają działkowcom miejsce wspólnych spotkań.

W ogrodzie jest wiele działek „perełek”, gustownie urządzonych z interesującymi kompozycjami roślinnymi. Są też działki ukierunkowane na uprawy owocowo-warzywne, szczególnie wśród starszych działkowców. Ich plony są godne uznania. Jedno z ładniejszych oczek wodnych oglądaliśmy na pełnej uroku działce gospodarza ogrodu. Wyraźnie rzucającą się w oczy niezgodnością z Regulaminem są gęste, wysokie żywopłoty wewnątrz ogrodu, z czym walczy Zarząd.

 Nasza komisja oceniła ten ogród jako bardzo przyjazny działkowcom, spokojny i stabilny-modernizujący się stale na miarę swoich możliwości.

Barbara Głogowska

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio