Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Wyniki konkursu krajowego "Wzorowa Działka Roku 2016" - 20.07.2016

W dniu 14 lipca br. Prezydium KR PZD zadecydowało o wynikach cieszącego się od wielu lat niesłabnącą popularnością krajowego konkursu "Wzorowa Działka Roku 2016". W tym roku do rywalizacji stanęły 24 działki będące laureatami konkursów na szczeblu okręgowym. Swoim zagospodarowaniem, estetyką, rozplanowaniem przestrzennym części wypoczynkowej i uprawnej, tzw. małą architekturą czy ekologią mogą one służyć za przykład wszystkim działkowcom. Wybór laureatów był niezwykle trudny.

Na zdj. działka Małgorzaty Seman z ROD "Miedzianka" w Polkowicach

W konkursie startować mogą tylko najlepsi z najlepszych, bowiem Regulamin konkursu jasno wskazuje, że nie mogą w nim brać udziału działki w jakikolwiek sposób naruszające związkowe przepisy i Regulamin ROD.


Na zdj. Działka Teresy i Tedeusza Szczerba z ROD "Przyszłość" w Tomaszowie Lubelskim

Pod ocenę Komisja Konkursowa i Prezydium KR PZD brała m.in. estetykę działki (oceniono m.in. ład i porządek, ogrodzenie i urządzenia na działce, płotki, murki, trejaże, pergole, oczka i zbiorniki wodne zgodne z regulaminem ROD), posiadanie stref sadowniczo - warzywnych - (różnorodność drzew i krzewów owocowych, przestrzeganie odległości nasadzeń od granic działki, różnorodność nasadzeń, bogaty dobór gatunków, itp.), rekreacyjno-wypoczynkowych, wykorzystanie ekologii (budki lęgowe, karmniki dla ptaków, ekologiczne sposoby ochrony roślin, stosowanie nawozów naturalnych), kompostowników i ich wykorzystania, ogólny stan techniczny altan i ich estetyka.


Na zdj. działka Haliny Marciszewskiej z ROD "Budowlani" w Piwkach k. Kutna

Wszystkie biorące udział w konkursie ogrody, w tym także laureaci i wyróżnieni otrzymają dyplomy, roczną prenumeratę "dziąłkowca" oraz wydawnictwa związkowe.Ponadto zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe.


Na zdj. działka Jolanty i Czesława Chrostowskich z ROD"Mamry" w Węgorzewie

Z wynikami konkursu można zapoznać się w dziale KONKURSY KRAJOWE, gdzie zamieszczona została treść uchwały informująca o wynikach tego konkursu (tutaj).

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.