Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Prezydium KR PZD rozstrzygnęło konkurs "Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2016" - 20.07.2016

Konkurs na najpiękniejszy Rodzinny Ogród Działkowy to już tradycja. Jego celem jest nie tylko propagowanie dobrych wzorów, ale przede wszystkim nagrodzenie zarządów ROD za estetykę i piękno ogrodów, ale też docenienie osobistego zaangażowania i serca, jakie działkowcy wkładają w swoją pracę, przy jednoczesnym zachowaniu regulaminowych zasad i wrażliwości na piękno przyrody. Wiedza i pasja tych osób w tworzeniu tych zielonych oaz przekłada się na efekty, dzięki czemu co roku komisja konkursowa ma ogromne problemy, by wśród tylu pięknych zgłoszeń, wybrać te najlepsze i najpiękniejsze.

„Rodzinny Ogród Działkowy 2016 roku” odbywa się zarówno na szczeblu okręgowym, jak i krajowym. W tym roku do konkursu zgłoszonych zostało 17 ogrodów będących laureatami konkursów okręgowych.

Komisja Konkursowa, a także Prezydium KR PZD oceniało wszystkie zgłoszenia na podstawie prezentacji zawierających opisy i zdjęcia. Wybrano zarówno najlepszy ROD, a także pięciu laureatów konkursu.

Ponadto Prezydium KR PZD przyznało wyróżnienia dla ogrodów wyróżniających się w poszczególnych kategoriach tj. działalność statutowa, oświatowa, inwestycje i modernizacja, zagospodarowanie ROD i działek, działalność na rzecz środowiska, bezpieczeństwo, promocję Związku, przychylność dzieciom i młodzieży oraz wyróżnienie specjalne.

Zwycięzcy oraz laureaci i wyróżnieni otrzymają tablice okolicznościowe, puchary, dyplomy oraz nagrody pieniężne. Wszystkie biorące udział w konkursie ogrody otrzymają zestawy wydawnictw związkowych na wyposażenie bibliotek. Z wynikami konkursu można zapoznać się w zakładce KONKURSY KRAJOWE, gdzie zamieszczona została treść uchwały informująca o wynikach tego konkursu (czytaj uchwałę).

 

Na zdjęciach ROD "Tulipan" w Zabrzu - Najlepszy Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2016.

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio