Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Piknik z Alzheimerem w ROD im. 2 Armii WP w Poznaniu - 20.07.2016

17 lipca 2016 r. po raz kolejny Piknik Wielkopolskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Chorobą Alzheimera odbył się w ROD im. 2 Armii Wojska Polskiego. Gospodarzem imprezy był wiceprezes Zarządu Ogrodu Andrzej Górczyński. Na spotkanie przybył też Stanisław Sworek, który poczęstował gości jabłkami z działki.

Prezes Stowarzyszenia p. Elżbieta Fiszbach dziękując za udostępnienie Ogrodu na niedzielne popołudnie podkreślała znaczenie jakie dla chorych i ich opiekunów ma możliwość oderwania się choćby na krótko od szarej codzienności zmagania się z chorobą.

Na Pikniku prezentowane było Poznańskie Pudełko Życia oraz urządzenie pozwalające seniorowi wezwać pomoc, gdy nagle będzie jej potrzebował. Pracownicy oraz wolontariusze Stowarzyszenia serwowali podopiecznym potrawy z grilla, a po posiłku wspólnie śpiewano piosenki. Wszyscy odwiedzili najpiękniejszą w w Ogrodzie działkę Marianny Kubickiej oraz inne ogródki. Wszyscy życzyli też sobie sobie, aby za rok spotkać się ponownie w cieniu ogrodowego orzecha. W niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia...

Tekst i zdjęcia

AnGór

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio