Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Świętokrzyscy działkowcy zaangażowani w pomoc charytatywną - 20.07.2016

Okręg Świętokrzyski PZD w Kielcach oraz tutejsze rodzinne ogrody działkowe bardzo często angażują się w inicjatywy mające na celu pomoc osobom potrzebującym różnorakiej pomocy. Świętokrzyscy działkowcy starają się pomagać osobom starszym, niepełnosprawnym i chorym dzieciom organizując imprezy integracyjne, przedstawienia czy pokazy kwiatów i plonów, które zawsze cieszą się dużą popularnością.

             Świętokrzyskie struktury PZD starają się także w miarę możliwości udzielać finansowego wsparcia potrzebującym. Warto podkreślić, że na wielu ogrodach przy okazji Dni Działkowca czy innych uroczystości – organizowane są charytatywne zbiórki, które zawsze kończą się sukcesem. Bardzo wielu działkowców angażuje się również w popularne w całym kraju akcje zbierania plastikowych nakrętek – w większości Domach Działkowca
i świetlicach stoją specjalne pojemniki, do których można je wrzucać.

             Nie sposób też nie wspomnieć o regularnym wsparciu finansowym, jakiego Okręg Świętokrzyski PZD w Kielcach udziela organizacji charytatywnej Teatr za Jeden Uśmiech, zrzeszającej aktorów, konferansjerów i pedagogów, którzy organizują przedstawienia teatralne, festyny czy imprezy plenerowe dla dzieci i młodzieży. Teatr za Jeden Uśmiech jest częstym gościem na Oddziale Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Kielcach, dzięki czemu chore dzieci choć na chwilę mogą zapomnieć o swoim cierpieniu. Okręg Świętokrzyski uznał, że zawsze warto wspomagać tego typu inicjatywy i w nich uczestniczyć. Okręg otrzymał od Teatru za Jeden Uśmiech okolicznościowy dyplom, będący symbolicznym i bardzo miłym podziękowaniem za okazywane wsparcie.

 

 

Anna Ślusarczyk

inspektor ds. terenowo-prawnych

Okręg Świętokrzyski w Kielcach

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio