Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Związkowe wydawnictwa i plakaty - 19.07.2016

Krajowa Rada wydała plakat z okazji 35-lecia PZD i zbliżających się Krajowych Dni Działkowca 2016, a także przygotowała Biuletyn Informacyjny (5/2016), "Informator działkowca" na sierpień oraz plakat informacyjny pt." ORGANIZMY pożyteczne na działce". Wszystkie te wydawnictwa w najbliższych dniach trafią do okręgowych zarządów i wszystkich ROD zrzeszonych w PZD.

Już 3 września w Zabrzu odbęda się Krajowe Dni Działkowca połączone z jubileuszem 35-lecia istnienia PZD. Z tej okazji Krajowa Rada PZD przygotowała i wydała plakat, który jest już w drodze do OZ i ROD. Ponadto w najnowszych wydawnictwach Krajowej Rady PZD, a więc w „Biuletynie” i „Informatorze działkowca” opublikowane zostały najważniejsze informacje dotyczące bieżącej działalności Związku, m.in. o spotkaniu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa oraz o spotkaniu u Rzecznika Praw Obywatelskich, a także o trwających w całej Polsce przeglądach zagospodarowania działek i ROD. Nie mogło też zabraknąć informacji o zbliżających się wielkimi krokami Krajowych Dniach Działkowca. Razem z tymi wydawnictwami do zarządów ROD trafi także plakat pt. „ORGANIZMY pożyteczne na działce”.

Krajowa Rada PZD od kilku lat aktywnie uczestniczy w tworzeniu warunków przyjaznych dla środowiska naturalnego, ratowania  zagrożonych gatunków zwierząt i roślin oraz przywracania równowagi ekologicznej. Poprzez publikacje broszur i plakatów, opierając się na wiedzy i doświadczeniu ekspertów w dziedzinach ogrodnictwa i ekologii, edukuje działkowców w wielu ważnych tematach. Zdobywana w ten sposób wiedza i znajomość przyrody są kluczem do harmonijnych i udanych działkowych upraw, które dla wielu działkowców są niezwykle ważne. Tym razem Krajowa Rada postanowiła działkowcom przypomnieć wszystkie najbardziej istotne informacje dotyczące  pożytecznych organizmów, które występują na działkach. Warto wykorzystywać je zamiast środków chemicznych i pestycydów do walki z pasożytami i szkodnikami roślin uprawianych na działkach. Okazuje się bowiem, że wśród organizmów żyjących na naszych działkach są np.roztocza dobroczynkowate, które skutecznie oczyszczają drzewa z przędziorków i szpecieli, które są szkodnikami. Mamy też pogromców mszyc, a wśród nich biedronki, złotooki pospolite i muchówki bzygowate. O tym jak pomóc naszym sprzymierzeńcom, czyli jak zaprosić je na nasze działki oraz jak naturalnie chronić swoje uprawy przed szkodnikami, dowiecie się z najnowszego plakatu.

Koszty druku zostały pokryte ze środków Funduszu Oświatowego Krajowej Rady PZD.

Zachęcamy wszystkie zarządy ROD, by rozwiesiły zarówno „Informator działkowca”, jak i plakaty na tablicach informacyjnych ROD. Dzięki temu z zawartymi tam informacjami będą mogli zapoznać się wszyscy działkowcy. Jeśli w waszym ogrodzie plakaty nie zostały powieszone, proście o to swoje zarządy!

 

AH

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio