Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Intensywne ulewy w Trójmieście podtopiły ogrody działkowe - 15.07.2016

W Trójmieście w ciągu 14 godzin spadło tyle deszczu, ile zwykle spada przez całe dwa miesiące. Przez Pomorze przetoczyły się intensywne opady deszczu, które spowodowały zalania, podtopienia i paraliż całego regionu. Ulewy dały się we znaki także działkowcom. Zarząd ROD „Kaszubskie” w Gdyni poinformował o szkodach, które ulewa oraz wystąpienie rzeki Kaczej z swojego biegu, spowodowały na terenie ogrodu. To nie jedyny ogród, który ucierpiał. OZ PZD w Gdańsku wciąż przyjmuje kolejne zgłoszenia.

W związku z ulewą w Trójmieście wiele ogrodów jest zalanych lub podtopionych. OZ PZD w Gdańsku przyjmuje zgłoszenia z wszystkich zalanych lub potopionych ogrodów. Niestety samych zgłoszeń jest bardzo dużo, a problemów jeszcze więcej. Miejskie służby robią co mogą, aby przywrócić stan właściwy.

IMAG1126

Dotychczas spokojna rzeka Kacza stworzyła dla siebie dodatkowe koryto przez teren ogrodów działkowych, zalewając i niszcząc wszystko to co stało na jej drodze.  W budynkach Zarządu ROD stało między 30 a 50 cm wody.

IMAG1128Zarząd ROD „Kaszubskie” dokonał kilkunastu interwencji, w tym do Straży Pożarnej z prośbą o pomoc z przywróceniem Kaczej do właściwego biegu i zabezpieczenie go workami z piaskiem. Zgłoszono też prośbę o otwarcie śluz spustowych w celu retencji wody z zalanych terenów działkowych.

IMAG1105

Jak wskazuje Zarząd ROD „Kaszubskie” – woda zniszczyła wiele altan i zadaszeń, zniszczyła nasadzenia w postaci drzew i krzewów, wymyła granice ogrodu i poszczególnych działek, a także naniosła wiele mułu i odpadów.

Źródło: materiał ROD „Kaszubskie”

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio